Riik tahab saata avarii teinud sõidukid lisakontrolli

Avarii. Foto on illustratiivne.
Avarii. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: PPA Lõuna prefektuur

Kuna sageli hoitakse avarii põhjustanud auto remontimisel raha kokku, on riik otsustanud saata sellised sõidukid pärast taastamist täiendavale kontrollile, kuid kindlustajad ei pea seda vajalikuks.

Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul remonditakse avariide korral kannatanud auto üldiselt liikluskindluste abil korralikult ära, kuid probleeme on avarii põhjustanud sõidukitega, kirjtuab Postimees.

Kuigi praegu kooskõlastamisel oleva transpordiarengu kava seletuskirja järgi soovib riik avariis osalenud sõidukid allutada taastamisjärgsele kontrollile, on ametniku sõnul seaduse muudatustest veel vara rääkida, kuna esialgne plaan ei leidnud osapoolte tuge.

"Kuid üldine plaan on suunata raskema avarii teinud sõidukid läbi tunnustatud remonditöökodade, kes kinnitavad sõidukite korrektset taastamist. Antud kinnituse alusel lastakse sõidukid liiklusesse," selgitas ta riigi kava.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhi Mart Jesse sõnul on lauskontrolli kehtestamine ebareaalne, samuti ebamõistlik.

Ta selgitas, et tavaolukorras osalevad avariis kaks sõidukit, millest ühe remondi katab õnnetuse põhjustaja liikluskindlustus ning need sõidukid remonditakse üldjuhul kas esindustes või korralikes remondikodades ning puudub ka otsene vajadus järelkontrolliks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: