Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõenäosus liikluses hukkuda on Eestis väiksem kui Lätis või Leedus

Ahelkokkupõrge Tallinna-Tartu maanteel.
Ahelkokkupõrge Tallinna-Tartu maanteel. Autor/allikas: Päästeamet

Eesti teedel hukkus eelmisel aastal liiklusõnnetustes 71 inimest ja hukkunute arv miljoni elaniku kohta on meil 54. Teistes Balti riikides on liikluses hukkunuid enam: Leedus 65 ja Lätis 80 liiklussurma miljoni inimese kohta.

Euroopa Liidus hukkus mullu liiklusõnnetustes 25 500 inimest, kuid riigiti on autoõnnetuses surma saamise tõenäosus erinev. Rängalt sai aasta jooksul Euroopas liikluses vigastada 135 000 inimest, kellest suure osa moodustasid jalakäijad, jalgratturid ja mootorratturid.

Kuigi vahe muutub iga aastaga väiksemaks, on erinevus suurima ja väikseima suremuskordajaga liikmesriikide vahel kolmekordne.

Kui Bulgaarias ja Rumeenias hukkus eelmisel aastal liikluses peaaegu sada inimest miljoni elaniku kohta, siis Rootsis ja Ühendkuningriigis alla 30. Eestis oli hukkunuid miljoni elaniku kohta 54, Leedus 65 ja Lätis 80.

Samas on meie naaberriigid teinud läbi suure edasimineku, sest aastaga vähenes Lätis liiklussurmade arv miljoni elaniku kohta 16 ja Leedus lausa 22 protsendi võrra.

Eestis tõusis hukkunute arv varasema aastaga võrreldes nelja võrra, samas oli mullu 2010. aastaga võrreldes liiklussurmi 10 protsendi võrra vähem.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: