Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pai hoidis enda kinnitusel ära kolme miljoni euroni ulatuda võinud kahju

{{1490691900000 | amCalendar}}
Meelis Pai
Meelis Pai

Tallinna Linnahalli nõukogu esimehe kohalt tagasi kutsutud Meelis Pai hoidis enda kinnitusel ära kolme miljoni euroni ulatuda võinud kahju, kuid linnapea ülesandeid täitva Taavi Aasa sõnul polnud nimetatud pakkumisega loomulikult võimalik edasi minna.

"Mul õnnestus võib-olla takistada skeem, millega taheti ilmselt projekteerimisel kolme miljonit kõrvaldada," ütles Pai BNS-ile.

Tema kinnitusel sõlmis Tallinna Linnahalli juhatuse liige Väino Sarnet linnapea ülesandeid täitva Taavi Aasa teadmisel tänavu 10. jaanuaril kolmepoolse lepingu arhitektibüroo Allianss Arhitektid, Tallinna Linnahalli ja arhitekt Raine Karbi vahel, millega anti projekteerimise õigus Allianss Arhitektidele.

"Allianss Arhitektid oli olnud ka lähteülesande koostaja ja selle projekteerimise eeldatavaks hinnaks oli 6,2-6,7 miljonit. Täna, kui oleks pidanud Alliansiga selle lepingu sõlmima, siis selle hinnaks oli juba 9,4 miljonit," ütles Pai.

"Nõukogu eesotsas minuga andis korralduse see hankeleping tühistada ja peale seda siis juhtusid kõik need sündmused. Seesama leping iseendaga on lihtsalt trikk, kuidas tähelepanu kõrvale juhtida. Kogu selle asja taga on Väino Sarnet Taavi Aasa teadmisel," rääkis Pai.

"Ma olen selle eest kogu aeg seisnud, et hanked peavad olema avalikud, läbipaistvad, kõigile arusaadavad," sõnas Pai. Tema kinnitusel on ka rahandusministeeriumi hinnangul eiratud riigihanke seaduses sätestatud hanke korraldamise üldpõhimõtteid.

"Ma pakun, et see on nüüd lõppenud ja kuulutatakse välja avalik arhitektuurikonkurss, kus kõik Eesti arhitektuuribürood saavad osaleda ja selgub ka õige projekteerimise hind," sõnas Pai.

"Selline otsepakkumine või otsehanke tegemine ei ole kunagi ennast õigustanud ja ma ei pidanud ka õigeks, et seda linnahallis praegu peaks tehtama," lisas Pai.

Küsimusele, kas ta kavatseb vaidlustada enda kui linnahalli kunstilise juhi töölepingu õigustühiseks tunnistamise, vastas Pai eitavalt.

Tallinna linnahalli juhatuse liige Väino Sarnet nimetas Pai süüdistusi alusetuks ja kinnitas, et Pai linnahalli nõukogu esimehe kohalt tagasikutusmise põhjus oli justnimelt tema iseendaga sõlmitud tööleping.

"Otsimaks mingisuguseid ähmaseid põhjuseid, millest on räägitud enne seda sündmust hoopis teistmoodi, on hale kaitsestrateegia," ütles Sarnet BNS-ile.

Tallinna linnavalitsus otsustas 20. märtsi erakorralisel istungil vabastada Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt, kuna mees sõlmis ise endaga töölepingu kunstilise juhi ametikoha täitmiseks.

Aasa kinnitusel käitus Pai linnahalli nõukogu esimehena omavoliliselt

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aasa kinnitusel käitus Tallinna Linnahalli nõukogu esimehe kohalt tagasi kutsutud Meelis Pai ametis olles omavoliliselt.

"Mis puudutab Meelis Pai töölt ja nõukogust lahkumist, siis tundub, et temaga kipuvadki igasugused ebameeldivused juhtuma. Inimene ei peaks endale nõukogu esimehena kirjutama 3500-eurost palka, 300-eurost telefonikompensatsiooni ega kuue kuupalga suurust lahkumishüvitist," ütles Aas BNS-ile.

"Rõhutan, et selliseid tingimusi ei olnud Meelis Pai kellegagi kokku leppinud. Samuti omas ta sellel hetkel sissetulekut kahest allikast, esiteks Salme Kultuurikeskusest ja teiseks Tallinna Linnahalli nõukogust," lisas Aas.

Linnahalli projekteerimise osas möönis Aas, et jaanuaris laekus Tallinna Linnahalli AS-i poolt juhatuse liikme Väino Sarneti isikus tellitud eksperthinnang projekteerimise maksumuse kohta, mille koostas AS Telora-E.

"Kui laekus Alliansi pakkumine, mis ületas eksperthinnangut kolme miljoni võrra, siis oli see halb üllatus kõigile ja loomulikult ei olnud sellise pakkumisega võimalik edasi minna," sõnas Aas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: