Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pai juhitav Salme kultuurikeskus on linna sisekontrolli uurimise all

{{1490780700000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keskerakondlase Meelis Pai juhitav Salme kultuurikeskus on alates aasta algusest Tallinna sisekontrolli talituse uurimise all.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid ütles ERR-ile, et kultuurikeskusega seonduvad sammud tulevad pärast sisekontrolli tulemuste selgumist.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid pöördus aasta alguses linna sisekontrolöri poole, et uuritaks Meelis Pai juhitava lasteteatri projektiga seotud tellimusi ja sõlmitud lepinguid.

Kaljulaidi sõnul sai uurimine alguse Salmes tegutseva lasteteatri mullu aasta lõpus lavale toodud lasteetenduse piletitulu prognoosi mitte täitumisest. Tekkinud miinus tuli katta Salme kultuurikeskuse eelarvest.

“Sellega seoses vaatas linnaosa üle talle alluvas kultuurikeskus Salmes selle projekti raames sõlmitud lepingud ja makstud arved. Pärast raamatupidamisdokumentide läbi vaatamist leidis linnaosa juhtkond, et on alust pöörduda linna sisekontrolöri poole palvega nende tehingutega tutvuda ning hinnata, kas kõik kokkulepped on sõlmitud kooskõlas linna õigusaktidega ja hangete läbiviimise korraga,” ütles Kaljulaid.

Linna sisekontrolöri teenistus tegeleb küsimusega ning Meelis Pai sobivuse või mitte-sobivuse üle Salme kultuurikeskuse kunstilise juhina saab otsuse langetada pärast sisekontrolöri poolse uurimise lõppu, mida on oodata lähima kuu aja jooksul.

Paraku ei ole Põhja-Tallinna valitsusel hetkel võimalik täpsustada, millised sõlmitud lepingud ja makstud arved tähelepanu äratasid, kuna see võib kahjustada sisekontrolli tööd.

Kuni sisekontrolöri teenistus töötab on kõik Salme kultuurikeskuse poolt tehtavad tehingud ka linnaosa valitsuse poolt täiendava tähelepanu all. Meelis Pai jätkamine Salme kultuurikeskuses otsustatakse pärast sisekontrolöri aruande valmimist.

Eesti Päevalehe andmetel on Salme kultuurikeskuse kunstilise juhi ehk Meelis Pai palk 1200 euro kandis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: