Põhja-Tallinn vahetab rikkumiste tõttu välja Salme keskuse juhid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Salme kultuurikeskus. Autor/allikas: PM/Scanpix

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus viis Salme kultuurikeskuse senise direktori Toomas Loo üle madalamale ametikohale ning lõpetab töölepingud kahe keskuse juhtivtöötajaga, muudatuste põhjuseks on sisekontrolli avastatud erinevad rikkumised.

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus teatas, et määras direktori kohusetäitjaks linnaosavalitsuse kultuuri- ja hariduse peaspetsialisti Sten Svetljakovi.

Salme kultuurikeskusele uue juhi leidmiseks korraldab linnaosavalitsus avatud konkursi.

Lisaks lõpetas linnaosavalitsus töölepingu keskuse peaadministraatoriga ning vähemalt veel ühe juhtiva töötajaga lõpetatakse töösuhe lähitulevikus.

Linnaosavalitsuse teatel edastas Tallinna sisekontroll linnavalitsusele kultuurikeskuse kontrollaruande, mille kohaselt on keskuse juhtimises tuvastatud erinevaid rikkumisi.

Järelevalve tuvastas, et keskuse juhid ei olnud kõrvaldanud mitmeid varasemate kontrollide käigus ilmsiks tulnud puudusi. Nii ei olnud keskuse juhid kehtestanud vajalikke sisemist töökorraldust reguleerivaid dokumente, samuti ei olnud keskus korraldatud huviringide nimekirjade arvestust ja ringitasude üle vajalikul määral järelevalvet. Samuti ei olnud keskuse juhtkond muutnud ringijuhtide tasustamise süsteemi läbipaistavaks ning viinud lepingute vormistamist vastavusse nõuetega.

Lisaks ilmnes järelevalve käigus, et ruumide kasutusse andmisel ei järgita kehtestatud hinnakirja. Nii näiteks olid keskuse kohvikuruumid antud kasutusse ühe töötajaga seotud äriühingule.

Ka tekitas küsimusi tööjõu kasutamine. Näiteks töötab Salme koosseisus kuus koristajat, kuid õhtustel üritustel on koristusteenuste osutamiseks sõlmitud töövõtulepingud. Palgal on kaks majahoidjat, kuid muruniitmise eest makstakse lisa töövõtulepingu alusel.

Linnaosavanema Raimond Kaljulaidi sõnul alustati Salme kultuurikeskuse põhjalikku kontrollimist möödunud aasta alguses linnaosa valitsuse palvel.

"Järelevalve esimene etapp keskendus lasteteatri tegevusele ja päädis Meelis Pai töösuhte lõpetamisega. Minu eesmärk on see, et Salmest saaks kaasaegne kogukonna kultuurikeskus, mis ei jääks millegi poolest alla Kultuurikatla ja Vaba Lava tasemele. Selleks leiame avatud konkursi kaudu Salme kultuurikeskusele uue juhi, kelle ülesanne on keskuse kogu tegevuse viimine täiesti uuele tasemele," ütles Kaljulaid.

Salme keskust kontrollis linnaosa valitsus 2015. aastal ning linna sisekontrolöri teenistus 2013. ja 2014. aastal. Varasemates kontrollaruannetes toodud puudusi ei olnud keskuse juhid siiamaani täielikult kõrvaldanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: