Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Visegradi liidrid on põgenike ümberjagamise vastu

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka, Ungari valitsusjuht Viktor Orban, Poola peaminister Beata Szydlo ja Slovakkia peaminister Robert Fico Varssavis.
Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka, Ungari valitsusjuht Viktor Orban, Poola peaminister Beata Szydlo ja Slovakkia peaminister Robert Fico Varssavis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Visegradi riikide juhid kinnitasid teisipäeval, et on vastu Euroopa Liidu põgenike ümberjagamiskavale ning protestisid ettepaneku vastu siduda põgenike vastuvõtmine EL-i rahastusega.

Visegradi neliku teisipäevasel kohtumisel Varssavis osalesid Poola, Ungari, Slovakkia ja Tšehhi peaministrid, kõne all oli EL-i rändepoliitika ja põgenike ümberjagamine liikmesmaade vahel.

EL hoiatas hiljuti, et põgenike vastuvõtmisest keeldujaid võivad oodata finantstagajärjed.

EL-i idapoolsed riigid ei kavatse rändepoliitikas iialgi aktsepteerida väljapressimist ja diktaati, ütles Poola peaminister Beata Szydlo.

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka rõhutas, et kõik neli riiki on vastu rändedebati sidumisele Euroopa rahastusega.

"See on väljapressimine, mille tõrjume Slovakkia valitsuse nimel," lausus Slovakkia peaminister Robert Fico.

EL-i liikmetel on kuni septembrini aega võtta Kreekast, Itaaliast ja kolmandatest riikidest vastu 160 000 varjupaigataotlejat ja pagulast. Seni on 2015. aasta septembris käivitatud projekti raames ümber paigutatud ja asustatud vaid 13 500 inimest.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: