X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilves hakkab kuuluma Soome mõttekoja Libera juhatusse

President Toomas Hendrik Ilves.
President Toomas Hendrik Ilves. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti eelmine president Toomas Hendrik Ilves liitub Soome mõttekoja Libera sihtasutuse juhatusega.

Ilves asub kohale, kus enne oli Suvi-Anne Siimes, kes aga hiljuti juhatusest omal soovil lahkus. Suomen Kuvalehti andmetel oli Vasakliidu endise juhi lahkumise põhjuseks Libera poolt hiljuti avaldatud pamflett, kus kritiseeriti teravalt Soome praegust pensionisüsteemi. Siimes aga töötab praegu tööpensioni valdkonna huvide eest seisva organisatsiooni TELA juhina, kirjutab Helsingin Sanomat.

Siimes valiti Libera juhatusse vaid aasta tagasi. Vasakliidu eksjuhi valimine parempoolseks peetud mõttekoja juhatusse pälvis juba tookord palju tähelepanu.

Vasakliidu praegune juht Paavo Arhinmäki on Siimest ka muude teemadega seoses kritiseerinud - näiteks pole talle meeldinud oma eelkäija rahvasaadiku päevil välja öeldud arvamus, et Soome julgeolekupoliitiline eesmärk võiks olla ka NATO liikmesus.

Libera juhatuse esimees Elina Lepomäki tervitas Ilvest liitumise puhul.

"Ilves on lugupeetud ja laia võrgustikuga arutleja, kes usub kodanikuühiskonda ja avaliku debati jõudu. Ilvese liitumine tugevdab Libera kui lääneliku demokraatia kaitsja häält nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt," märkis ta pressiteates.

Aastatel 2006-2016 Eesti presidendiks olnud Ilves töötab praegu Stanfordi ülikoolis külalisõppejõuna.

"See on au olla edendamas Soome ja Läänemere piirkonna liberaalse demokraatia jätkuvat arengut. Liberal on tugev positsioon Soome ühiskondlikus arutelus ja ma loodan, et toon mõttekoja tegevusse juurde ka rahvusvahelise hääle," selgitas president Ilves pressiteates.

Libera juhatuses jätkavad Paul Lillrank, Kristina Pentti-von Walzel, Henrikki Tikkanen, Matti Vuoria ja Tatu Ylönen. Libera sihtasutuse juhatuse esimehena jätkavad Elina Lepomäki ja aseesimees Björn Wahlroos.

Libera on mõttekoja enda kinnitusel iseseisev ja parteipoliitiliselt sõltumatu mõttekoda, mis toetab ja edendeb isikuvabadust, ettevõtlusvabadust, vaba turumajandust ning vaba ühiskonda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: