Erakondade Tartu juhid ei poolda tselluloositehase rajamist Emajõe äärde

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Plaanitava tehase võimalik asukoht Tartu- või Viljandimaal. Autor/allikas: Est-For Invest / ERR

Erakondade Tartu juhid on skeptilised plaani suhtes, mille järgi võiks tulevikus Emajõe kallastele kerkida kõrgtehnoloogiline tselluloositehas.

Metsa- ja puidutööstuse kogemusega Eesti ettevõtjad käisid pool aastat tagasi välja idee rajada Eestisse puidu rafineerimise tehas ning asukohana eelistavad metsatöösturid Emajõe ääres Tartu külje all paiknevat piirkonda, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kuigi tööstus looks Tartumaale palju uusi töökohti, ei saa Tartu linnapea, reformierakondlase Urmas Klaasi sõnul töökohtade küsimust keskkonnahoiu aspektidest kõrgemale seada.

Pea nädal aega tagasi algatas valitsus riigi eriplaneeringu koostamise miljard eurot maksva tselluloositehase rajamiseks Emajõe piirkonda.

Nii Vabaerakonna Tartu linna juhatuse esimees Vahur Kollom kui ka linnapea Urmas Klaas märkisid, et algatatud planeering peab andma läbipaistva vastuse, kuidas tselluloositehas mõjutaks ümbritsevat elukeskkonda.

Täna teadaoleva info põhjal ei poolda tehase rajamist Tartu külje alla ka IRL-i Tartu piirkonna esimees Peeter Laurson, viidates, et enne projekti alustamist, oleksid pidanud reostuse ja tooraine tarne uuringud tehtud olema.

Kuigi tselluloositehas looks Tartumaale hinnanguliselt kuni 900 uut töökohta ning väärindaks puitu juba Eestis, on tehase loomise ideele Tartu külje alla pigem vastu ka sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna esimees Heljo Pikhof.

Skeptiline on ka EKRE Tartu ringkonna esimees Indrek Särg, kelle sõnul ei identifitseeri ülikoolilinn ennast läbi tööstuse.

Keskerakonna Tartu piirkonna esimehe Aadu Musta sõnul pole Tartu linnavolikogu täpselt vaadanud, mis kant tselluloositehase rajamiseks parim olla võiks.

Must viitab ka traditsioonile ehk jõest nö ülesvett jäävad tööstused ei pruugi alati kõige parem lahendus olla, aga tselluloositehast kui sellist vajab Eesti majandus kindlasti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: