Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus algatas tselluloositehase eriplaneeringu Emajõe piirkonda

{{1494477000000 | amCalendar}}
Foto: Est-For Invest / ERR

Valitsus otsustas neljapäevasel istungil algatada riigi eriplaneeringu koostamise Est-For Investi puidurafineerimistehase rajamiseks Emajõe piirkonda.

Vastava korralduse eelnõu esitas valitsusele riigihalduse minister Mihhail Korb.

Riigi eriplaneeringu koostamise eesmärk on leida tehase püstitamiseks sobivaim asukoht Viljandi või Tartu maakonnas Emajõe läheduses ning koostada detailne lahendus ehitusõiguse määramiseks.

Kolmapäeval nõustus majandusiministeerium Est-Fori sooviga rajada tehas vaid Emajõe piirkonda ja sellest lähtuvalt tegi rahandusministeeriumile ettepaneku koostada riiklik eriplaneering vaid Tartu või Viljandi maakonnas ning kõrvaldada eriplaneeringu algatamise ettepanekust sinna algselt lisatud Pärnu-, Põlva- ja Jõgevamaa.

"Tartumaa ja Viljandimaa kui reaalselt võimaliku tehase asukoha kasuks kõneleb ka selle piirkonna lähedus ja hea raudteeühendus Põhja-Lätiga, mis veelgi vähendab hüpoteetilist survet Eesti raiemahtudele. Seetõttu ei ole ainuüksi haldusmenetluse efektiivsuse ja selguse huvides otstarbekas tehase asukohti kaaluda Eesti territooriumil paikades, kuhu Est-For Invest ei pea tehase rajamist võimalikuks," märkis ministeerium.

Riigi eriplaneeringu koostamine ja mõjude hindamine kestab ligikaudu kaks aastat ja seejärel kehtestab valitsus riigi eriplaneeringu.

Riigi eriplaneeringu koostamist korraldab rahandusministeerium.

Est-For Invest plaanib umbes miljardi euro suuruse investeeringuga rajada puidurafineermistehase, mille tooraine vajadus on umbes kolm miljonit kuupmeetrit puitu aastas.

Tehase lõpptoodang läheks ekspordiks.  

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: