Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seeder nimetas IRL-i Tartu osakonna protesti demokraatia juurde kuuluvaks

Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi/ ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on erakonna Tartu piirkonna vastuseis tselluloositehase rajamisele ja keskkonnaminister Siim Kiisleri ametis jätkamisele osa demokraatlikust protsessist.

"Oleme teadlikud, et IRL-i Tartu piirkond, nagu ka paljude teiste erakondade Tartu piirkonnad, on uuringute vajalikkuse küsimuses eriarvamusel, ega toeta tselluloositehase rajamist Tartu külje alla," ütles Seeder vastuseks ERR-i päringule.

"Peame piirkondade eriarvamusi nagu ka üksikute liikmete eriarvamusi demokraatlikus erakonnas loomulikuks ja näeksime ärevuseks põhjust pigem siis, kui me oleksime absoluutselt kõiges üksmeelel, nii nagu see on kombeks totalitaarsetes ühiskondades," lisas IRL-i esimees.

Tartu Postimees kirjutas, et IRL-i kuuluv keskkonnaminister Siim Kiisler sattus esmaspäeva õhtul Tartus tselluloositehase eriplaneeringu arutelul parteikaaslaste terava kriitika alla, kes nõudsid ka tema tagasiastumist.

IRL-i Tartu piirkonna endine juht Peeter Laurson ütles kolmapäeval ERR-ile, et Kiisleri sobivust ministriametisse peaks arutama erakonna aukohus.

"Seejärel tuleb algatada tema tagandamine, kuna tema usalduskrediit on täis. Tema suust tuleb ainult sooja ja silmakirjalikku juttu," sõnas Laurson.

Laursoni hinnangul peaks IRL-i juhatus kujundama plaanitava tselluloositehase osas kindla seisukoha.

"Tegelikult on Tartus rahulolematus erakonna vastu laiem," nentis Laurson. "Küsimus ei ole ainult tselluloositehases."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: