Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

OTSE kell 9: küberjulgeoleku konverents CyCon 2017

{{1496112840000 | amCalendar}}
NATO Küberkaitse Koostöö Keskuse direktor Sven Sakkov õppusel Locked Shields 2017.
NATO Küberkaitse Koostöö Keskuse direktor Sven Sakkov õppusel Locked Shields 2017. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse üheksas aastakonverents CyCon 2017 tõi tänavu teisipäevast kuni reedeni Tallinna üle 500 arvamusliidri ja eksperdi arutlema küberjulgeoleku võtmeküsimusi. ERR-i uudisteportaal teeb olulistematest ettekannetest otseülekande.

 

Ettekannete ajakava neljapäeval

09:00 - 09:30 Martin Ruubel, Guardtime Eesti juht (Riigid, küberkaitse ja blockhain-tehnoloogiad - Government, Defence and Blockchains – Anything There Beyond the Hype)

09:30 - 10:00 Katie Moussouris, häkker ja ekspert (NATO´t oodates – eksistentsiaalse kriis kübersõja abusrditeatris - Waiting for NATO – An Existential Crisis in the Cyberwar Theatre of the Absurd)

10:00 - 10:35 Professor Mike Schmitt, Tallinna käsiraamatu projekti juht ja toimetaja ja Marina Kaljurand, rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni juht (Tallinna käsiraamat 2.0 ja hallid alad rahvusvahelises õiguses - Tallinn Manual 2.0 & Gray Zones in International Law)

Üles astuvad valdkonna tunnustatud esindajad

Konverentsi CyCon 2017 esinejate seas on Iraani tuumaprogrammi rünnanud Stuxnet viiruse sihtmärgi avastamisega kuulsaks saanud küberekspert Ralph Langner, Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumile esimese turvaaukude testimise programmi loonud Katie Moussouris, maailma tuntuima häkkerite konverentsi asutaja ja tunnustatud küberturbeekspert Jeff Moss, riikide kübervõimekusi uurinud Sandro Gaycken ja professor Michael Schmitt, kes on NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse egiidi all valminud rahvusvahelise õiguse käsiraamatu Tallinn Manual 2.0 projekti juht ja üks autoritest.

Konverentsi avapäeval teeb ettekande ka USA ajaloo esimene naisadmiral Michelle Howard, kes kirjeldab, kuidas arengud küberruumis on mõjutanud sõjaliste operatsioonide planeerimist ja juhtimist.

Kavas on veel NATO liikmesriikide küberväejuhtide paneel ning ka hiljuti asutatud rahvusvahelise küberstabiilsuse komisjoni (Global Commission on the Stability of Cyberspace - GCSC) vestlusring.

CyCon on ainus kõrgetasemeline küberkaitsekonverents maailmas, mis toob kokku küberjulgeoleku eri tahkudega tegelevad võtmeisikud - valitsuste, kaitsevägede, ettevõtete ja ülikoolide esindajad üle maailma.

Tallinnas asuv NATO Küberkaitsekoostöö Keskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline oivakeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna teadmiste allikaks NATO ja liikmesriikide jaoks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: