Fotod: Cleveron paigaldas Tallinnasse maailma esimese nutipostkasti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pakiautomaatide ja -robotite tootja Cleveron paigaldas Tallinnasse Rocca Al Mare äri- ja elumajja maailma esimese pilvepõhise nutipostkasti, mis võib ettevõtte hinnangul muuta kogu senist postikorraldust. Tulevikus loodab firma teenusega Euroopa ja Põhja-Ameerika turule laieneda.

Eesti kapitalil põhineva Cleveroni juhatuse esimees ja üks asutajaid Arno Kütt ütles ERR-ile, et kui kaheksa aastat tagasi alustati pakiautomaatide tutvustamist, tehti paki kättesaamise viis inimestele lihtsamaks, nüüd aga astutakse järgmine samm, kus paki saamiseks polegi vaja kodust lahkuda.

"Postiljon või kuller tuleb ja saab panna paki sinu püstakusse, korterelamu fuajeesse. Kohe läheb inimesele ka teavitus, et pakk tuli, ja ta saab sellele järele tulla. Kõik see on pilvepõhine," kirjeldas Kütt.

Samas ei tähenda uus teenus Küti sõnul seda, et pakiautomaadid kaoksid.

"Kindlasti jäävad mõlemad - ega pakiautomaat ei võtnud ära kullereid, vaid tuleb üks lisavõimalus ja see on osale inimestele kindlasti veel mugavam kui tavaline pakiautomaat," sõnas ta.

Hindade kohta märkis ettevõtte juht, et kuna nutipostkaste ostab iga kinnisvaraarendaja ise, tuleb üldjuhul selle arve nii nagu vee- või hooldusarve pisikese summana kuus ja iga paki pealt eraldi tõenäoliselt lisa küsima ei hakata.

"Ta hakkab olema nagu üks maja osa. Nii nagu sul on internet kodus ja telefon, hakkab olema ka nutipostkast," usub Kütt.

Esialgu proovitakse, kuidas teenus tööle hakkab, ning Cleveroni juhatuse esimehe kinnitusel on huvilisi ja läbirääkimisi juba ka järgmiste paikade osas, kuhu nutipostkastid paigaldada.

"Praegu alles esimest korda avalikustame ja eks siis ole näha, mis edasi saab. Aga teeme selle nimel tööd, et neid oleks lähiajal tuhandetes," sõnas Kütt.

Tema sõnul on USA suurte ettevõtetega juba mitu aastat plaane peetud ja kindlasti tahetakse nutipostkastidega ka Eestist välja minna.

Nutipostkasti tarkvara välja töötanud Collect.Net'i juht Kaur Ojakivi peab pilveteenusel põhinevat ja mobiilirakendusega juhitavat lahendust maailmas unikaalseks. Nutipostkaste saab avada QR-koodiga ehk kogu infovahetus pakisaaja ja -saatja vahel ning postkasti ja tulevikus ka välisukse osas toimub iseteeninduses ja mobiilipõhiselt.

Ettevõtte esindajad loodavad, et lähituleviku elu- ja ärihooned lähevad järk-järgult nutipostkastidele üle.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: