Viljandi pakiautomaatide tootja alustas USA vallutamist koostöös Walmartiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron.
Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron. Autor/allikas: Cleveron

Viljandis asuv pakiautomaatide tootja Cleveron avas sel sügisel oma esimese pakiroboti USA-s Walmartis. Koostöös hooldusteenust pakkuva ettevõttega Bell&Howell plaanitakse jõuda 15 000 pakiautomaadini teisel pool suurt lompi, millest maailma suurima jaekaubandusettevõtte Walmart võrgustik on esimeseks sammuks sellel teel.

USA jaekaubanduskett Walmart on tõeline gigant: nad on maailma suurima käibega jaekaubandusettevõte, kus töötab üle kahe miljoni inimese, ka e-kaubanduse turul on nende tulemus muljetavaldav: üksnes Amazoni käive ületab Walmarti.

E-kaubandus eeldab aga tugevat logistikat ning siinkohal tulebki mängu Eesti ettevõte Cleveron, mille peakontor asub Viljandis. Viljandis ehitatakse valmis ka pakirobotid, mis edaspidi Walmarti kliente teenindama asuvad. Esimene neist on USA-s juba üleval, see teenindab Walmarti kliente Arkansase osariigis, Bentonville'is, kus asub ka kaubamaja peakontor.

Inimesed, kes e-Walmartist ostu sooritavad, saavad oma kauba tellida Cleveroni postirobotisse, kust selle siis kätte saavad.

"Esimene pakirobot on Walmartis septembri keskpaigast. Paeguseks on väga positiivne tagasiside sealt tulnud, kliendid on selle hästi omaks võtnud," kinnitab ettevõtte asutaja ja üks juhte Arno Kütt.

Cleveroni pakirobotite tehnoloogia on samuti Viljandis välja töötatud. Ettevõte peabki oma läbimurdeks võimalust jalg esimese pakiautomaadiga USA turu ukse vahele saada. See saavutati koostöös masinaid hooldava ettevõttega Bell&Howell, kellega sõlmiti koostööleping aasta tagasi, millele järgnes sertifitseerimine ja katsetamine.

"Sellise partneri olemasolu oligi koostöö eelduseks Walmartiga. Bell&Howellis töötab 700 hooldusinimest üle USA, nemad siis hooldavad meie masinaid," selgitas Kütt.

Walmarti kui kasvava e-kaubanduse ettevõtte vajadus on tohutu - kui suur täpsemalt Eesti ettevõtte tööpõld on, keelab leping avaldamast, kuid suur eesmärk kogu Põhja-Ameerikas on toota turule 15 000 pakirobotit. Muist koostest plaanitakse edaspidi teha ka USA-s kohapeal, kuid algus ja suurem töö tehakse ära ikka Viljandis.

Foto: Cleveroni juht Arno Kütt koos Bell&Howelli juhi Ramesh Rataniga eelmisel nädalal Walmartis esimest pakiautomaati üle vaatamas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: