Pakirobotite tootja kasvatas aastaga käibe mitmekordseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron.
Viljandis pakiautomaate tootev Cleveron. Autor/allikas: Cleveron

Eesti kapitalil põhinev tehnoloogiaettevõte Cleveron AS kasvatas möödunud aastal käivet ligi kolm ja pool korda ning teenis ligi 724 000 eurot kasumit.

2015. aastal oli pakirobotite ja -automaatide arendamise, tootmise ning müügiga tegeleva Cleveroni käive üle 2,5 miljoni euro ja aasta hiljem ligi 3,26 miljonit eurot. Eelmisel aastal hüppas käibenumber aga 11,2 miljoni euroni, näitab ettevõtte majandusaasta aruanne.

Ka kasuminumber kerkis mitmeid kordi. Veel eelmisel aastal jäädi üle 212 000 euroga miinusesse, mullu teeniti kasumit aga 723 624 eurot.

Cleveroni põhitooted on automaatikal põhinevad SnapLocker ja CleverBox ning robootikal põhinevad PackRobot ja CleverFlex ja nende peamised kliendid on suured jaekaubandusettevõtted.

Käivet mõjutas mullu aruande kohaselt peamiselt PackRobotite seeriatootmise alustamine USA kaubandushiid Walmartile. Lisaks tuli jätkutellimusi ka teistelt klientidelt nagu Posti, Itella Estonia, Speedy ja FoxPost, kes oma pakiautomaatide võrgustikke laiendasid. Samas suurenesid mahtude kasvu tõttu ka tegevuskulud, näiteks tööjõukulud kasvasid aastaga 87 protsenti. Töötajate arv kasvas aastaga 60 protsenti ja täisajaga töötajaid oli 87.

Keskmise töötasuna toob Cleveron aastaaruandes välja 2002 eurot täiskohaga töötaja kohta ning see summa suurenes aastaga 14 protsenti.

Aastaaruandes nimetab Cleveron 2017. aastat oma arenguloos tähtsaks verstapostiks. Wallmartiga sõlmiti leping veel 500 PackRoboti tellimiseks, aga uuendati ka organisatsiooni struktuuri. Viljandis asuvat koostetehast otsustati laiendada, nii et olemasolevale umbes 3000 ruutmeetrile netopinnale lisandub veel üle 7500 ruutmeetri tootmis-, lao- ja kontoripinda.

Tänavu kavatseb ettevõte algatada kolm kuni viis katseprojekti uute klientidega, laiendada müügi- ja hooldusvõrgustikku Euroopas, alustada CleverFlexi seeriatootmist ning lõpetada Viljandi tehase juurdeehitus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: