Vene kaasmaalaspoliitika tippjuht kohtus Tallinna saatkonnas "alluvatega"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Oleg Malginov Autor/allikas: Russia Today

Kümme päeva tagasi kogunesid Tallinna Vene saatkonnas Kremli kaasmaalaste poliitika eestvedajad, sealhulgas Vene välisministeeriumis kaasmaalaste poliitika osakonda juhtiv Oleg Malginov.

26. mail jalutas Venemaa Föderatsiooni Tallinna saatkonna uksest sisse kirju taustaga seltskond, kelle tegemisi on kajastanud pidevalt kaitsepolitsei aastaraamatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Veidi enne kella 14 said saatkonna ukse ees kokku ja surusid kätt Aleksandr Kornilov ja Oleg Malginov, veidi hiljem lähenes saatkonnale Andrei Zarenkov, kes fotograafi nähes esmalt saatkonna uksest mööda kõndis, kuid mõne aja pärast siiski tagasi tuli.

Kõiki kolme seob Kremli mitme aasta tagune poliitalgatus, mida nimetatakse Vene kaasmaalaste poliitikaks, kapo aastaraamatu järgi on selle eesmärk venekeelsete inimeste ühendamine Venemaa ametkondade kontrolli ja juhtimise alla.

"Nn kaasmaalastega üritatakse manipuleerida Venemaa kontrollitud teabevälja abil ja kasutada neid vajaduse korral vahendina oma välispoliitiliste eesmärkide saavutamiseks. Teiste riikide siseasjadesse sekkumise ettekäändena nimetatakse enamasti vajadust kaitsta kaasmaalaste õigusi," märkis kaitsepolitsei aastaraamat.

Oleg Malginov juhib Vene välisministeeriumis kaasmaalaste poliitika osakonda ja seega on selle poliitikavaldkonna üks kõrgemaid juhte, Aleksandr Kornilov on Eestis kohaliku Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu liige ning ühtlasi juhib ta Eestis veebilehe baltnews.ee tegevust, mis kaitsepolitsei aastaraamatu järgi on osa Rossija Segodnja rahastatavast Baltnewsi meediabrändist Balti riikides.

Viimati jõudis Kornilov uudistesse, kui eelmise aasta augustis pidas politsei ta kinni kahtlusega Kremli raha enda taskusse sahkerdamises ning teda kahtlustatakse dokumentide võltsimises ja maksuametile valeandmete esitamises, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur toona Eesti Päevalehe päringu vastuseks.

Kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu asendusliige Zarenkov on uudistesse jõudnud pigem Maardu kultuurikeskuse tegevusega, 2014. aasta detsembris jäi ta kohtus süüdi suures ulatuses pistise võtmises ning mõni kuu hiljem selgus, et ta oli kultuurikeskusse tööle tagasi võetud.

Aleksandr Kornilov, kes palus Eesti Päevalehel küsimused kirjalikult saata, pani e-kirjaga kaasa lingi baltnews.ee artiklile, mis tema sõnul selgitab, mis asju saatkonnas aeti.

Artiklis seisab, et Malginov oli Eestis kahepäevasel töövisiidil ning kohtus suursaadikuga ja oma kolleegidega kaasmaalaste nõukogust ning arutati kaasmaalaste liikumise küsimusi, Teise maailmasõja veteranide eest hoolitsemist ja muud, mõistagi viidi ühtlasi pronkssõduri juurde lilled ja pärjad.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: