Lavrov: kaasmaalaste kaitsmise meetodeid tuleb täiustada

Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Autor/allikas: Mikhail Tereshchenko/TASS/Scanpix

Välismaal elavate Vene kaasmaalaste kaitsmise meetodeid tuleb täiustada, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov teisipäeval.

"Kaasmaalaste pideva diskrimineerimise tingimustes reas riikides, muuhulgas Balti riikides ja Ukrainas, on vaja täiustada lähenemisi nende poliitiliste, kodaniku- ja etnokultuuriliste õiguste kaitseks," rääkis Lavrov teisipäeval peetud kõnes välismaal elavate Vene kaasmaalaste toetuse ja kaitse fondi hoolekogu koosolekul Moskvas.

See suund peab jääma fondi tegevuses prioriteetseks, lisas Lavrov.

"Samuti on möödapääsmatu suurendada jõupingutusi vene keele positsioonide kaitsmiseks, kultuuri- ja ajaloopärandi säilimiseks ning tervikuna seista vastu diskrimineerimisele, seda ka olmetasandil," rääkis Lavrov.

Vene välisministri hinnangul tuleb selleks kasutada mitmepoolsete formaatide võimalusi.

"Kaasmaalaste igakülgne toetamine, nende seaduslike õiguste ja huvide eest seismine on meie tingimusteta prioriteetide seas, mis on fikseeritud ka Venemaa välispoliitilises kontseptsioonis," rõhutas Lavrov.

"Me kõik oleme huvitatud Vene maailma edasisest konsolideeruumisest, selle esindajate autoriteedi kasvust riikides, kus nad elavad," rääkis Vene välisminister.

Tema sõnul oleks soovitav ka vabaühenduste võrgustiku laienemine, mis tegeleks kaasmaalaste õiguste kaitsega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: