Portaali Baltija väljaandja Alexander Kornilov astub kohtu ette

Alexander Kornilov
Alexander Kornilov Autor/allikas: Facebook

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, kus internetiportaalide baltija.eu ja Baltnews väljaandjat ning Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu Eestis liiget Alexander Kornilovit süüdistatakse võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Süüalusteks on kohtuasjas lisaks Kornilovile ka Aleksandr Dorofejev, Vitali Roiko, Natalja Roiko, firma Rona International ja mittetulundusühing Altmedia. Kõiki neid süüdistatakse dokumentide võltsimises ja nende kasutamises, mis uurimisorganite hinnangul andis neile võimaluse maksukohustustest kõrvale hoida, kirjutas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Natalja Roikot süüdistatakse ka võltsitud tööraamatu esitamises.

20. veebruaril toimub Harju maakohtus eelistung, kus pannakse paika ka kohtuasja edasised kuupäevad.

Kornilov end süüdi ei tunnista. "Kogu see lugu on jätk mulle varem avaldatud survele, sealhulgas regulaarsele kontrollile piiriületusel, minu nime nimetamisele kapo aastaraamatutes ja maksukontrollile. Seega võitlevad võimud endale ebamugava ajakirjanduse ja dissidentidega," lausus ta ja võrdles enda kohtuprotsessi Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare kohtuasjaga.

2015. aastal arestis maksuamet Kornilovile kuuluva MTÜ Altmedia pangaarve, kuna oli alust arvata, et MTÜ-st viidi raha fiktiivsete tehingute varjus maksuvabalt välja. 2016. aastal peeti Kornilov maksukuriteos kahtlustatavana kinni.

Kapo aastaraamatus on Kornilovit nimetatud Vene mõjuagendiks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: