Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO: ISIS tappis Mosulis 230 põgeneda püüdnud inimest

Mosuli elanikud 7. juunil lahingute eest turvalisemasse piirkonda põgenemas.
Mosuli elanikud 7. juunil lahingute eest turvalisemasse piirkonda põgenemas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

ÜRO andmetel on äärmusrühmitus ISIS tapnud Iraagis viimase kahe nädala jooksul 230 inimest, kes üritasid Mosulist põgeneda.

Mässulised lasid eelmisel neljapäeval ja laupäeval Shifa piirkonnas kokkupõrgetes Iraagi julgeolekujõududega maha vähemalt 204 inimest, vahendas BBC.

Samuti on teatatud 50-80 tsiviilisiku tapmisest Zanjili piirkonnale korraldatud õhurünnakus 31. mail.

ÜRO on alates operatsiooni algusest dokumenteerinud, kuidas ISISe liikmed kasutavad inimesi kilpidena ja tapavad neid, kes üritavad põgeneda, kuid viimasel ajal on seda sorti tapmiste hulk kõvasti kasvanud.

ÜRO inimõiguste ülemvolinik Zeid Raad al-Hussein ütles, et koos perega põgenevate laste tulistamine on midagi seesugust, mille hukkamõistmiseks ei jätku sõnu.

"Kutsun Iraagi võime üles tagama, et nende õuduste läbiviijad võetaks vastutusele ja toodaks kohtu ette vastavalt rahvusvaheliste inimõigusseaduste ja -standarditega. Selliste õudsete kuritööde ohvreid ei tohi unustada," sõnas ülemvolinik.

Valitsusväed alustasid Mosuli tagasivallutamise operatsiooni mullu oktoobris koos USA juhitava rahvusvahelise koalitsiooniga. Neil õnnestus jaanuaris Mosuli idapoolne osa tagasi võidelda ning seejärel alustati veebruaris linna lääneossa tungimist.

Praeguseks on Mosuli vanalinnas ja põhjapiirkondades ISISe kontrolli all olevail aladel alla tuhande mässulise ja nendega koos umbes 100 000 tsiviilisikut sisse piiratud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: