Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kose-Ardu neljarealise teelõigu ehitus venib

{{1498479240000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna-Tartu maantee Kose-Ardu neljarajalise lõigu ehituse algus viibib kaks kuud, kuna võimalikel ehitajatel oli riigihanke kohta lisaküsimusi. Ehitaja selgub alles juuni lõpuks, mis on esialgu kavandatust kaks kuud hiljem.

Maanteeameti Põhja regiooni projektijuht Lembit-Alo Kippar ütles, et esialgu oli plaanis riigihankepakkumised avada mai algul, kuid kuna potentsiaalsetel ehitajatel oli lisaküsimusi, tuli hanketingimusi muuta ja vastavalt seadusele ka hanketähtaega pikendada.

Kippari sõnul küsiti selgitusi näiteks Eestis ilmselt esmakordse suurulukite teeületuskoha kohta. Seal puuduvad piirdeaiad ja tuleb ehitada süsteem, et kui uluk alale läheneb, alandatakse automaatselt vastavate liiklusmärkide abil kiirust.

"Tööde algus kindlasti lükkub edasi selle võrra, mis kulub hanke reeglite järgi. Eeldatav tööde algus on juuli lõpus sellisel juhul," sõnas projektijuht, kuid lisas, et ilmselt saavad selleks aastaks plaanitud tööd siiski tehtud.

Hankereeglite järgi on pakkujad kohustatud sel aastal tegema töid umbes 4,8 miljoni euro eest.

Uuel teelõigul, mille maksumus on 50 miljonit eurot pluss käibemaks, on plaanis välja ehitada ka parklad ja puhkealad raskeliiklusele. Erilist tähelepanu pööratakse keskkonnameetmetele koos loomatunnelite ja ökoduktidega.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERRi raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: