Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna-Tartu maantee uue neljarealise osa ehitusmaksumus on 38 miljonit

Tallinna-Tartu maantee Ardu-Võõbu maanteelõigu ehitab neljarealiseks AS GRK Infra ja Graniittirakennus 38,1 miljoni euro eest, lepingu ettevõtetega sõlmib maanteeamet ettevõtetega neljapäeval.

"Õigeaegne Ardu–Võõbu teelõigu lepingu allkirjastamine võimaldab ehitajal maksimaalselt ära kasutada külma perioodi, et teha ehitustöid pehmetel pinnastel," ütles maanteeameti peadirektori asetäitja ehituse ja arengu alal Kaupo Sirk. "Ning seeläbi lõpetada koos Kose-Ardu ehitajaga terviklik Kose-Võõbu lõik 2020. aasta lõpuks."

Ardu–Võõbu vaheline 11 kilomeetri pikkune lõik on üks osa Kose–Mäo neljarajalisest maanteelõigust. Ehitus algab 2018. aasta esimeses kvartalis ning kestab 32 kuud. Uus teelõik on projekteeritud kiirusele 120 kilomeetrit tunnis.

Kogu teelõigule ehitatakse keskpiirdega 2+2 sõidurajaga maantee, Mustla liiklussõlm ja sillad üle Pirita ning Lintsi jõe. Samuti on teelõigule kavandatud kaks puhkekohta ja üks ulukite läbipääsuks mõeldud ökodukt. Ristumised kõrvalmaanteede ja kohalike teedega on eritasandilised.

Ardu–Võõbu teelõik jääb tervikuna teenindama kohalikku liiklust ja toimib vajadusel uue tee alternatiivina mitmesuguste eriolukordade puhuks. Maantee projekteeris Kelprojektas UAB koos Reaalprojekt OÜ-ga.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: