Swedbanki Eesti poolaastakasum kasvas 90 miljonile eurole

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Swedbanki logo. Autor/allikas: SCANPIX

Swedbanki Eesti panga esimese poolaasta kasum ulatus 89,5 miljoni euroni, mis tähendab kuueprotsendilist kasvu võrreldes 2016. aasta sama perioodiga; kasvu peamiseks põhjuseks on suuremad tulud.

"Eesti majandus kasvab jõudsalt, mis peegeldub ka nii ettevõtete kui eraisikute laenunõudluses. Eriti tahaksin esile tuua meie väikeste ja keskmise suuruse ettevõtete laenuportfelle, mis on aasta algusest kasvanud kuus protsenti ja viis protsenti. See näitab, et ka väiksemad ettevõtted leiavad kasvamiseks võimalusi," ütles Swedbanki Eesti juht Robert Kitt pressiteate vahendusel.

"Oleme tänavu asunud pöörama eraldi tähelepanu sellele, et värvata rohkem töötajaid väljaspool Tallinna. 21. sajandil ootavad inimesed tööandjalt paindlikke töötingimusi ja kaugtöö võimalusi. Seega oleme tööandjana asunud looma paindlikke töökohti Tallinnast eemal, et inimesed saaksid Swedbankis karjääri teha ka pealinna kolimata. 2017. aasta jooksul lisame täiendavad 50 töökohta Tartusse ja veel 50 teistesse linnadesse üle Eesti," lisas ta.

Swedbank Eesti väljastatud laenude maht kasvas neli protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, peamiseks põhjuseks kodulaenude, tarbimislaenude ja liisingu portfelli kasv. Hoiuste maht kasvas viis protsenti, mille tingisid peamiselt kodumajapidamiste hoiused.

2017. aasta laenukahjumite eraldised olid null eurot, võrreldes 3,5 miljoni euroga 2016. aastal.

Panga puhas intressitulu vähenes 0,5 protsenti. Kahanemise põhjuseks on peamiselt madalamad intressimäärad turul, samas toetasid saavutatud tulemust suuremad laenumahud.

Puhas teenustasutulu suurenes kahe protsendi võrra. Kasvu tõi kaasa varade haldamisest ja maksete töötlemisest saadud senisest suurem tulu.

Kogukulud kasvasid kahe protsendi võrra. Peamiseks mõjutajaks olid kõrgemad personalikulud. Kontoritega seotud halduskulud vähenesid.

30. juunil asus uue Balti panganduse juhina ametisse Charlotte Elsnitz, kellest sai ka Swedbanki grupi tippjuhtkonna liige. Tema eelkäija Priit Perens alustab tööd juhtpositsioonil Swedbanki grupi krediidiorganisatsioonis. Charlotte Elsnitz oli varem Balti panganduse finantsjuht.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: