Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallink võib saada uusi tuumikomanikke

Tallinki uusima laeva Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril.
Tallinki uusima laeva Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Laevandusettevõtte Tallink nõukogu on alustanud protsessi, mille käigus võivad laevafirma omanike ringi lisanduda uued tuumikinvestorid ja samaaegselt mõned praegused omanikud ettevõtte aktsiad võõrandada.

Tallink Grupi nõukogu otsustas alustada protsessi võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. Selle protsessi finantsnõustajaks on nimetatud Citigroup Global Markets Limited, teatas Tallink kolmapäeval börsile.

Kaalutavad strateegilised valikud peavad toetama Tallinki pikaajalist strateegiat ja võivad olla seotud ettevõttele uute tuumikinvestorite kaasamisega, mis võib kaasa tuua mõnedele olemasolevatele aktsionäridele kuuluvate aktsiate võõrandamise. Muuhulgas ka Tallinki aktsiate suhtes kas vabatahtliku või kohustusliku ülevõtmispakkumise tegemise teel või muul viisil, märkis ettevõte.

Tallink protsessiga seoses täiendavaid teateid ei esita, välja arvatud siis, kui see on nõutav või asjakohane. Laevafirma teatel ei ole praegu võimalik kinnitada, et protsess toob kaasa mõne tehingu tegemise.

Tallinki börsiteate kohaselt andis Baltic Cruises Holding, L.P., millele kuulub Tallinkist 16,1 protsenti ja Baltic Cruises Investment L.P., millele kuulub laevafirmast 5,51 protsenti, 6. juulil oma aktsiate eelisostuõiguse Citigroup Venture Capital International Growth Partnership (Employee) II L.P.-le.

Lisaks nõustusid kolm ettevõtet neile kuuluvaid aktsiaid võõrandama vaid ühiselt, samas proportsioonis ja samadel tingimustel. Lepe lõppeb siis, kui ühelgi ettevõttel ei ole enam Tallinki aktsiaid.

Kokku kuulub kolmele ettevõttele Tallinkist 23,68 protsenti ehk 158,6 miljonit aktsiat. Kolmapäeval sulgus Tallinki aktsia 0,990 euro tasemel, mis võiks aktsiapaki hinnaks teha 157 miljonit eurot.

Tallinki aktsiahind on kõikunud 0,9 ja 1 euro vahel

Tallinki aktsiahind on käesoleval aastal kõikunud 0,9 ja 1 euro vahel. Aasta alguses oli aktsiahind 0,905 eurot, mis on ühtlasi aasta madalaim hind.

Tänavu on tõusnud Tallinki aktsiahind ka ühe euroni, mis oli sel nädalal, 17. juulil.

2012. aasta oktoobris omandas Baltic Cruises osaluse Tallinkis. Sama aasta detsembris teatas Tallink, et Baltic Cruises oli Citi Venture Capital International Advisorsi nõustatava fondi CVCI Growth Fund II tütarettevõte.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: