Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komisjon: sundliitmise vaidlustanud omavalitsustes valimised ära ei jää

Sundliitmise kohtus vaidlustanud omavalitsustes korraldatakse oktoobrikuised kohalike omavalitsuste valimised kehtivate õigusaktide kohaselt. Nendeks on praegu liitumiste aluseks olevad vabariigi määrused.

Vabariigi valimiskomisjoni valimisteenistuse juht Priit Vinkel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui riigikohus otsustab pärast valimisi mõne kohtusse pöördunud omavalituse kasuks ja seda ei sundliideta, siis korraldatakse uued valimised uue halduskorralduse kohaselt.

Kui riigikohus teeb otsuse omavalitsuse kasuks küll enne valimisi, aga näiteks alles septembris, mil enam ei jõua 15. oktoobriks valimisi neis omavalitsuses ette valmistada, on võimalik valimised seal ka edasi lükata.

"Nendes toimuvad valimised vastavalt kehtivatele õigusaktidele ehk toimuvad valimised vastavalt valitsuse määruse piiridele ja kui peaks juhtuma, et kohus kas siis vahetult enne või ka pärast otsustab vastupidiselt, siis tuleb eelmised valimistulemused kehtetuks tunnistada ja korraldatakse uued valimised uutes piirides," rääkis Vinkel.

"Valimised, nagu öeldud, ära ei jää, nad võivad toimuda lihtsalt natuke hiljem, ainuke erinevus, mis praegune valimiseadus ütleb, on see, et kui need valimised ei toimu 15. oktoobril, siis väljaspool valda hääletamist ja elektroonilist hääletamist selles vallas ei toimu," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: