Fotod: isejuhtivad bussid seati huviliste sõidutamiseks valmis

{{1501320120000 | amCalendar}}

Riigikantselei strateegiabüroo demonstreeris laupäeval Tallinnas Kultuurikatlas juures ajakirjanikele isejuhtivaid busse, mis jäävad reisijaid teenindama augusti lõpuni.

Pilootprojektina sõitmist alustanud isejuhtivad bussid hakkavad kõiki soovijaid sõidutama kuuel päeval nädalas marsruudil Kultuurikatel–Mere puiestee ja kuni augusti lõpuni.

Isejuhtivad bussid on Tallinna tänavatel Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames, mille üks fookusvaldkondi on tehnoloogia areng ja selle mõju ühiskonnale.

Isejuhtivad bussid tõi Prantsusmaalt kohale transpordiettevõte DSV ning busse hakkab opereerima mehitamata roomiksõidukite arendaja Milrem, kes koolitab busside esitlejaid ja tagab sõidukite tehnilise korrashoiu.

Küberturvet tagab tarkvaraettevõte Guardtime. Projekti rahastamisele on kaasa aidanud ka Tallink ning Microsoft Eesti. Trassi ettevalmistuse eest vastutab Tallinna transpordiamet.

Bussisõit on kõigile soovijatele tasuta. Bussid sõidavad liinil esmaspäevast laupäevani, kell 8.30-17.30. Korraga sõidavad liinil kaks bussi, bussid liiguvad üksteise järel.

Ühte bussi mahub korraga kaheksa inimest. Ligipääs on tagatud ka ratastooliga. Mõlemas bussis on alati kohal esitleja, kes tutvustab sõitjatele busside sõitmistehnoloogiat. Esitleja bussis viibimine on kohustuslik ka liikluseeskirja järgimiseks.

Bussis kehtivad tavapärased ühistranspordi viisakusreeglid ehk kaassõitjate heaolu ja bussi korrasoleku huvides söögi ja joogiga bussi siseneda ei tohi.

Pilootprojekti maksumuseks on umbes 100 000 eurot, millest 2/3 katavad partnerid erasektorist.

Toimetaja: Indrek Kuus, Marek Kuul

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: