Stubb sai Tõnistelt ülevaate eesistumise läbirääkimistest

Toomas Tõniste ja Alexander Stubb
Toomas Tõniste ja Alexander Stubb Autor/allikas: rahandusministeerium

Euroopa Investeerimispanga (EIB) asepresidendi Alexander Stubbiga kohtunud rahandusminister Toomas Tõniste andis ülevaate, milliseid läbirääkimisi Eesti oma EL-i eesistumise ajal juhib ning mille otsused mõjutavad otseselt panga tegevust.

„Eesistumise ajal on Eesti eesmärk aidata kaasa finantssektori tugevdamisele ja investeerimiskeskkonna parandamisele,“ märkis Tõniste pressiteates. „EIB-l on selles oluline roll. EIB arengut puudutavate läbirääkimiste juhtimine on meile suureks väljakutseks ja anname endast parima, et sobivaima lahenduseni jõuda.“

Praegu on nõukogul ja Euroopa Parlamendil pooleli läbirääkimised Euroopa strateegiliste investeeringute fondi pikendamise ja mahtude suurendamise üle. Veel käivad arutelud EIB välislaenamisele Euroopa Liidu eelarve garantii andmise üle.

Viimase viie aasta jooksul on pank Eestis investeerinud üle 1,16 miljardi euro. 2016. aastal allkirjastati Tallinna lennujaama rekonstrueerimise ja laiendamise laen (30 mln), 2017. aasta alguses laen Skeletonile (15 mln) ning maikuus laen Tallinna linnale (100 mln).

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: