Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Merle Maigre astus NATO küberkaitsekoostöö keskuse juhi ametisse

NATO küberkaitsekoostöö keskuse juhi ametisse astus kolmapäeval Merle Maigre.

Tallinnas tähistati Maigre ametisseastumist piduliku sündmusega.

"NATO küberkaitsekeskus on aastate jooksul oma silmapaistva tegevuse eest pälvinud väärilise tuntuse ja tunnustuse rahvusvahelises küberkaitse kogukonnas. Keskuse kümnenda aastapäeva eel on oluline seda tööd jätkusuutlikult edasi viia – tegeleda süvendatult valitud fookussuundadega, hoides samas tähtprojektide kõrget taset ja suurendades keskuse nähtavust maailmas,"  ütles Maigre.

Merle Maigre töötas viimasel aastal julgeolekunõunikuna president Kersti Kaljulaidi juures, olles eelmised neli aastat täitnud sama ametikohta president Toomas Hendrik Ilvese meeskonnas. Enne seda töötas ta kaks aastat Eesti kaitseministeeriumi lähetusel NATO peasekretäri poliitikaplaneerimise üksuses Brüsselis.

Maigre on varem töötanud ka rahvusvahelises kaitseuuringute keskuses teadurina. 2005. kuni 2007. aastal töötas Maigre Kiievis NATO Ukraina esinduse asejuhina, vastutades Ukraina-NATO poliitilise koostöö eest ja koordineerides Ukraina julgeolekusektori reformi. Aastatel 2000 kuni 2004 töötas ta kaitseministeeriumis, kus tegeles Eesti-NATO koostööga rahupartnerlusprogrammi raames ja juhtis NATO bürood.

2015. aastast NATO küberkaitsekoostöö keskust juhtinud Sven Sakkov alustab septembris tööd rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juhina.

NATO Küberkaitsekoostöö Keskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna ekspertiisi allikaks NATO ja liikmesriikide jaoks.

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekeskus rakendusuuringutele, analüüsidele ning koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas. Keskus korraldab iga-aastaselt ka maailma keerukaimat tehnilist küberkaitse õppust Locked Shields.

Sel aastal anti keskuse eestvedamisel välja Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis. 

NATO küberkaitsekoostöö keskuse liikmelisus on avatud kõigile NATO liikmetele. Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik on keskuse sponsorriigid. Austria, Soome ja Rootsi on liitunud keskusega partnerriikidena. Keskust rahastavad ja mehitavad täna kokku 20 liikmesriiki.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: