Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Meedia: Lääne-Venemaal sai Zapadil raketiplahvatuses viga kaks inimest

{{1505814480000 | amCalendar}}
Foto: 66.ru/Youtube

Lääne-Venemaal tulistas ründekopter eksikombel raketi sõjaõppust Zapad jälginud pealtvaatajate lähistele, vähemalt kaks inimest sai viga, teatas Vene meedia teisipäeval.

Uudisteportaali 66.ru ilmunud videos on näha kahte madallennul ründekopterit, millest üks tulistab raketi, mis plahvatab pealtvaataja kõrval. Portaali sõnul sai kaks inimest viga ja hävis kaks sõidukit.

66.ru andmeil toimus vahejuhtum pühapäeval või esmaspäeval Leningradi oblastis Luga polügoonil, mis asub Eesti idapiirist umbes saja kilomeetri kaugusel.

Portaalide RBC ja Life.ru andmeil leidis vahejuhtum aset Luga polügoonil laupäeval ja viga sai kolm inimest.

Life.ru sõnul plahvatas rakett ajakirjanike, sõjaväeekspertide ja välisriikide sõjaväeatašeede lähistel. Portal lisas, et sõjaväelaste esialgseil andmeil põhjustas raketi tulistamise lühis helikopteri raketisüsteemis.

Esmaspäeval vaatas Luga polügoonil Zapadi kulgu teiste seas Vene president Vladimir Putin.

Vene sõjavägi tunnistas teisipäeval, et video on ehtne, kuid eitas, et vahejuhtum leidis aset esmaspäeval. Lisaks rõhutati, et vahejuhtumis keegi viga ei saanud ning hävis üks sõjaväe veok.

"Strateegilisel õppusel Zapad-2017 ei leidnud 18. septembril praktilise tegevuse käigus aset ühtegi intsidenti, mis oleksid seotud maaväe lennundusharuga," teatas Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus.

"Kõik sotsiaalmeedias levivad väited tulistamisest ajakirjanike grupi pihta ning paljudest raskelt haavata saanud inimestest on sihilik provokatsioon või kellegi isiklik rumalus," lisas sõjaväeringkond.

Sotsiaalmeedias leviv video puudutab teisel ajal toimunud intsidenti, kui kopteripiloodid harjutasid maapõhiste sihtmärkide hävitamist. "Üks kopteritest võttis taktikalisel õppusel sihikule vale sihtmärgi. Üks veokitest, kus inimesi sees ei olnud, sai kahjustada, kui seda tabas rakett," öeldi teates.

Avalduses ei täpsustatud, kus kõnealune vahejuhtum aset leidis.

Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov juhtumit teisipäeval kommenteerida ei soovinud ning palus esitada küsimused kaitseministeeriumile.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: