Tuntud ehitusfirma juht Sven Pertens astus kohtu ette

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sven Pertens Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pikalt ehitusfirmat Lemminkäinen Eesti juhtinud ja praegu teedeehitusfirma TREV-2 juhtiv Sven Pertens astus teisipäeval süüdistatuna soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises kohtu ette, Pertens eitab süüd kategooriliselt.

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas alanud protsessil kinnitas Pertens (52) pärast prokuröri avakõnet, et pole talle süüks arvatud tegusid toime pannud ning end süüdi ei tunnista.

Teisipäeval uuris kohus kirjalikke tõendeid ja kuulas tunnistajaid, ütles kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti ERR-ile.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumene, et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Süüdistuse kohaselt kiitis Pertens heaks teisele ettevõttele valede andmetega hinnapakkumise, tehtud tööde akti ning arve esitamise ja sõlmis teadlikult pettusele kaasaaitamiseks mõeldud ebaõige sisuga töövõtulepingu.

Süüdistuse järgi otsustas KIK esitatud valeandmete põhjal maksta alusetult toetust enam kui 26 000 eurot ning kui KIK kohapeale asja kontrollima läks, avastasid nad, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise ning jättis toetussumma välja maksmata.

Kuigi ülejäänud asjaosaliste suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse kaalutlustel, siis Pertens sellega ei nõustunud.

Pertensi sõnul pakuti ka talle oportuniteeti, kuid ta ei võtnud seda vastu, sest ta ei ole üheski kelmuses osaline olnud.

"Eks see on üks ebapragmaatiline otsus, mis toob raha-, aja- ja närvikulu, kuid sisemine õiglustunne ei lubanud," on Sven Pertens ERR-ile öelnud.

Pertens on ka haigekassa nõukogu ja riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjoni ehk nimetamiskomitee liige.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: