Ehitusettevõtja Sven Pertensi õigeksmõistmine jõustus

Sven Pertens
Sven Pertens Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pikalt ehitusfirmat Lemminkäinen Eesti juhtinud ja praegu teedeehitusfirmat TREV-2 juhtiva Sven Pertensi õigeksmõistmine soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises jõustus.

Riigikohus leidis, et Lääne ringkonnaprokuröri Kaido Tuulemäe kaebus Pertensi õigeksmõistmisele pole põhjendatud ning ei võtnud seda arutusele.

Kevadel jättis Tallina ringkonnakohus muutmata Pärnu maakohtu õigeksmõistva otsuse.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumene, et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Kuigi ülejäänud asjaosaliste suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse kaalutlustel, siis Pertens sellega ei nõustunud.

Pertens on ERR-ile öelnud, et prokuratuur pakkus talle ka oportuniteeti, kuid ta ei võtnud seda vastu, sest ta ei ole üheski kelmuses osaline olnud.

"Eks see on üks ebapragmaatiline otsus, mis toob raha-, aja- ja närvikulu, kuid sisemine õiglustunne ei lubanud," märkis ta.

Pertens on ka haigekassa nõukogu ja riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjoni ehk nimetamiskomitee liige.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: