Tallinna börs keeldus Medical Pharmacy Groupi aktsiatest

{{1507266540000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna börs. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon keeldus Tartu ettevõtte Medical Pharmacy Group B-aktsiate kauplemisele võtmisest Nasdaq Tallinna poolt korraldatavas mitmepoolses kauplemissüsteemis First North. Ettevõte vaidlustab komisjoni otsuse vahekohtus.

Komisjon tutvus esitatud taotluse ja selle juurde kuuluvate dokumentidega ning otsustas 5. oktoobril pärast põhjalikku arutelu keelduda AS-i Medical Pharmacy Group B-aktsiate kauplemisele võtmisest.

Noteerimis- ja järelevalvekomisjoni hinnangul ei ole AS-i Medical Pharmacy Group finantsseisund, majandustegevus, juhtimine ning aktsionäride plaanitav struktuur ja õigused kogumis kohased avalikult kaubeldavale ettevõttele.

Komisjoni hinnangul võivad AS-i Medical Pharmacy Group finantsseisund, juhtimine, reputatsioon ja teised olulised asjaolud kogumis kahjustada nii investorite huve kui ka First North-i ja Börsi mainet.

Medical Pharmacy Group juhatuse liige Heikki Moik ütles ERR-ile, et ettevõte vaildustab komisjoni otsuse kindlasti börsi vahekohtus.

Meravita vitamiine tootev Medical Pharmacy Group jäi eelmisel majandusaastal üle poole miljoni euroga kahjumisse, kuid teatas kavatsusest börsile minna, et kaasata 4,1 miljonit eurot. Mullu jäi ettevõte kahjumisse 525 235 euroga.

Börs peab tagama turu õiguspärase toimimise, usaldusväärsuse, järelevalve turul osalejate ja emitentide ning nende tegevuse üle. Otsuse, kas ettevõte võetakse Nasdaq Tallinna börsile või First North turule kauplemisele, teeb sõltumatutest turuekspertidest koosnev noteerimis- ja järelevalvekomisjon.

Komisjon hindabki otsuse tegemisel neutraalse pilguga emitendi ja tema väärtpaberite vastavust neile reeglitele lähtudes kõigist aspektidest kogumis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: