Tallinn pole Linnahalli renoveerimiseks riigiabi taotlust siiani esitanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnahalli visualiseering
Tallinna linnahalli visualiseering Autor/allikas: Tallinna linnakantselei

Tallinna linnavalitsus pole siiani esitanud majandusministeeriumile linnahalli rekonstrueerimiseks riigiabi taotlust, kuigi algselt oli kavas seda teha septembris.

"Riigiabi eelteatise koostamine nõuab veel mõnevõrra aega, kuna tegemist on mahuka tööga," vastas linnavalitsuse pressiteenistus ERR-i päringule.

Vastuses seisab, et teatis oli kava kohaselt plaanis esitada septembri- või oktoobrikuu jooksul ning liigume suures plaanis graafikus. "Riigiabi teatise esitamiseks seaduses tähtaega sätestatud ei ole, mistõttu ei ole ka tähtaega mööda lastud. Tegemist on meie enda poolt seatud ajahorisondiga."

Pressiteenistus lisas, et enne eelteatise Euroopa Komisjonile esitamist kavatseb linn selle kooskõlastada riigi, sealhulgas majandusministeeriumi esindajatega, kuna riigil on oluline investeeringupanus.

Majandusministeeriumi pressiesindaja ütles ERR-ile, et kogu protsessi koordineerib Tallinna linnavalitsus ja kinnitas, et tähtaega taotluse esitamiseks pole.

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Anto Liivati sõnul on taotluse esitamisega venitamine märk linnavalituse haldussuutmatusest.

"Kuigi Tallinna linn pidi riigiabi taotluse ette valmistama septembrikuu jooksul, ei ole sellega oktoobri keskpaigaks isegi alustatud. On uskumatult piinlik, et kuigi vabariigi valitsus tegi ettevõtlusminister Urve Palo eestvedamisel märkimisväärseid jõupingutusi ja eraldas riigieelarvest 20 miljonit eurot Linnhalli renoveerimiseks, tegelevad Linnahalli AS juhid Linahalli renoveerimise asemel selle kampaaniakorras ülevärvimise ja puhtakspesemisega,“ ütles Liivat ERR-ile.

BNS teatas augusti lõpus, et Tallinna Linnahalli AS ja Tallinna linn plaanivad esitada riigiabi teatise linnahalli rekonstrueerimise finantseerimiseks Euroopa Komisjonile septembri jooksul. "Eelteatise planeerime komisjonile esitada septembris ning ettevalmistused selleks käivad. Tegemist on mahuka dokumendiga, kus tuleb põhjalikult kirjeldada linnahalli tausta ja rekonstrueerimise asjaolusid," ütles Tallinna õigusdirektor Priit Lello.

Juulis ütles Tallinna linnahalli juhatuse liige Kaia Jäppinen BNS-ile, et linnahalli renoveerimine vajab Euroopa Komisjoni luba, mille taotlus oli tollal plaanis esitada augustis. Jäppinen märkis toona, et Tallinna linnahalli renoveerimise projekteerimishanke võiks kohe välja kuulutada, ent seda pidurdab riigiabi küsimus, mis puudutab 80 miljonit eurot, millest pool tuleks Tallinna linnalt ja sama palju riigilt.

Tallinna linnavalitsus kavatseb rekonstrueerida linnahalli rahvusvahelisel tasemel kontserdi- ja konverentsikeskuseks. Rekonstrueeritud linnahallis saab hakata korraldama kuni 2500 osalejaga konverentse ja kongresse ning suures saalis vähemalt 3500 pealtvaatajaga kontserte ja etendusi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: