Linnahalli fassaadi puhastamiseks võib kuluda veel kuni neli nädalat

Möödunud nädala lõpus linnahalli seinamaalingute eemaldamise käiku inspekteerinud muinsuskaitseamet nentis, et puhastamise meetod pole fassaadi pinda täiendavalt kahjustanud.

Ameti avalike suhete nõunik Madle Lippus ütles ERR-ile, et praeguseks on eemaldatud hinnanguliselt kolmandik seinamaalingutest ning tööd kestavad ilmselt veel kolm kuni neli nädalat.

"Puhastamine läheb plaanipäraselt. Midagi murelikukstegevat järelevalve käigus ei tuvastanud ja puhastamise meetod ei tundu pinnast kahjustavat," rääkis Lippus.

Paekiviplaatide vahelist sideainet puhastamise käigus selle pudeduse tõttu siiski eraldub. "Aga see ei ole otseselt seostatav puhastamisega, sest sideaine on n-ö pude olnud juba mõnda aega. Puhastamisest tulenevat lisakahjustust märgata pole," kinnitas ta.

Pigem on amet mures selle pärast, et linnahallis sees käies tuvastati katuse läbijooksud. Nii jõuab niiskus ka fassaadikatte vahele ja ajab selle kummi. Järelevalve käigus täheldatud vajakajäämised edastab muinsuskaitseamet sel nädalal märgukirjana linnahalli omanikule.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: