Euroopa Liidu õigusakt sai esimest korda digiallkirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Matti Maasikas ja Antonio Tajani andsid digiallkirja gaasi varustuskindluse tagamise määrusele.
Matti Maasikas ja Antonio Tajani andsid digiallkirja gaasi varustuskindluse tagamise määrusele. Autor/allikas: Tauno Tõhk/EU2017EE

Kolmapäeval sai esimest korda Euroopa Liidu õigusakt digitaalse allkirja. Eesti eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas ning Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani andsid elektroonilise allkirja gaasi varustuskindluse tagamise määrusele.

Allkirjastamistseremoonia oli Euroopa Liidu tasandil esimene avalik saam elektroonilise allkirja kasutuselevõtus.

"Mul on hea meel, et saame täna allkirjastada niivõrd tähtsa regulatsiooni elektrooniliselt. Eesti on digitaliseerumisprotsessis üks liidreid. Peaksime kasutama Eesti ELi nõukogu eesistumist kui võimalust edendada digitaalseid lahendusi," sõnas Antonio Tajani.

"Olen veendunud, et varsti allkirjastame niiviisi kõik oma seadusandlikud aktid – lihtsalt seetõttu, et see on loogiline. Elektroonilised allkirjad aitavad hoida kokku paberit, aega ja raha," ütles Matti Maasikas Euroopa Liidu seaduste allkirjastamise kohta.

Eesti ELi nõukogu eesistumine, ELi nõukogu peasekretariaat ning Euroopa Parlament valmistasid ühiselt ette pilootlahenduse õigusakti elektrooniliseks allkirjastamiseks. Parlament ja nõukogu peasekretariaat jätkavad protsessi arendamist.

Euroopas on elektrooniline allkiri äriasjades, toimingute teostamisel ja kohustuste väljendamisel õiguslikult samaväärne käsitsi antud allkirjaga. 

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: