ID-kaardi turvarisk ei mõjuta smart-ID kasutamist

SK ID Solutions juht Kalev Pihl kinnitas, et mobiil-ID kõrval isiku tuvastamiseks kasutatav smart-ID rakendus pole ID-kaardi turvariskist mõjutatud.
"ID-kaardi turvarisk on meie teada seotud väga konkreetselt füüsilise kaardiga, mistõttu smart-ID tehnoloogiline turvalisus ei ole kuidagi mõjutatud ID-kaardi turvalisuse nõrkusest," ütles Pihl ERR-ile.
Juuni lõpu seisuga oli Eestis SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse smart-ID kasutusele võtnud juba 60 000 inimest. Kokku on smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 300 000.
Smart-ID toimib põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja mobiil-ID jaoks, on ka smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses.
Smart-ID kasutamine on tasuta, kuid erinevalt tasulisest mobiil-ID lahendusest sellega digiallkirjastada ei saa. Pigem on rakendus mõeldud erinevatesse e-keskkondadesse sisenemiseks.
Toimetaja: Priit Luts