Pärnu linnapeaks saab Romek Kosenkranius

{{1509024960000 | amCalendar}}
Romek Kosenkranius
Romek Kosenkranius Autor/allikas: ERR

Pärnus võimuliidu moodustamiseks kõnelusi pidavad Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Keskerakond ja valimisliit Pärnu Ühendab jõudsid kokkuleppele, Pärnu linnapeana jätkab Romek Kosenkranius.

"Tänaseks on selge, et kolmepoolne koalitsioon Pärnus sünnib," ütles IRL-i esindaja Andres Metsoja BNS-ile. "Lisaks on kokku lepitud positsioonide jaotus."

Kokkuleppe kohaselt esitab koalitsioon Pärnu linnapeakandidaadiks valimisliidu Pärnu Ühendab esinumbri, praeguse Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse kandidatuuri. Volikogu esimeheks saab Metsoja.

IRL saab kaks abilinnapea kohta, Keskerakond ühe ning valmisliit samuti ühe. Metsoja sõnul on abilinnapeade nimed praegu veel lahtised.

Kosenkranius rääkis ERR-ile, et koalitsioonilepingut veel viimistletakse ja loodetakse allkirjastada järgmisel nädalal.

"Hetkel oleme läinud nelja abilinnbapea peale. Praegu on neid kolm. Üks abilinnapea koht lisandub seoses sellega, et Pärnu kasvab. Näiteks ka majanduse poole pealt kasvab. Teedevõrk, planeeringud, kõik need asjad nõuavad rohkem ressurssi," ütles Kosenkranius.

Keskerakonna Pärnu piirkonna esimees Kadri Simson laususu, et Keskerakonna pääsemine koalitsiooni tekitab linnas elevust.

"Eriti tekitab ta elevust Pärnus, kus Keskerakond on olnud opositsioonis kaheksa aastat. Aga ma arvan, et iga erakond püüdleb selle poole, et oma lubadusi ellu viia ja kindlasti on seda kergem teha linnavalitsuses kui opositsioonis," ütles Simson.

Pärnu linnas alustasid eelmisel nädalal kõnelusi võimuliidu moodustamiseks valimisliit Pärnu Ühendab, Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ning Keskerakond, Pärnus valimistel enim hääli kogunud Reformierakond jäi seega võimukõnelustelt kõrva

Reformierakonnal on Pärnu volikogus üheksa kohta. IRL-il on samuti üheksa kohta, Keskerakond ja Pärnu Ühendab said kumbki seitse, EKRE kuus ja SDE ühe koha.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: