Fotod: linnavolikogu valis Taavi Aasa Tallinna linnapeaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1510237260000 | amCalendar}}

Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval senise linnapea kohusetäitja Taavi Aasa ametlikult Tallinna linnapeaks.

Aas sai ainsa kandidaadina hääletusel 40 poolt- ja 33 vastuhäält.

"Meie linn on muutunud ja muutub veel," ütles Aas linnavalitsuse teatel, lisades, et tema linnavalitsusse tööle asumise aegu oli Vabaduse väljakul autode parkimisplats, praegusel Tartu maantee alguse lõigul olid konarlikud kõnniteed ja okastraadiga plangud ning Kultuurikatla asemel seisis mahajäetud elektrijaam.

"Solvanguid täis valimiskampaania on lõppenud. Tänase päeva puhul sobivad ehk ühe keskaegse pühaku sõnad: "Kus valitseb solvumine, lase mul tuua andeksandmist. Kus valitseb lahkheli, lase mul tuua ühtsust. Kus valitseb eksitus, lase mul tuua tõde. Kus valitseb kahtlus, lase mul tuua usku," lisas Aas.

Linnavolikogu kinnitas 40 poolthäälega ametisse ka uued abilinnapead, kelleks on Züleyxa Izmailova, Aivar Riisalu, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder, Andrei Novikov, Eha Võrk ning Kalle Klandorf.

Samuti valiti volikogu komisjonide esimehed ja aseesimehed. Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees on Eduard Toman, aseesimees Heidy Purga; innovatsioonikomisjoni esimees on Andres Kollist, aseesimees Arto Aas;           keskkonnakomisjoni esimees on Enno Tamm, aseesimees Ivi Eenmaa; korra- ja tarbijakaitsekomisjoni esimees on Rostislav Troškov, aseesimees  Helle-Moonika Helme; linnamajanduskomisjoni on esimees Kalev Kallo, aseesimees Kaupo Nõlvak; linnavarakomisjon esimees on Leonid Mihhailov, aseesimees Kersti Kracht; rahanduskomisjoni esimees on Mihhail Kõlvart, aseesimees Argo Luude; revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava, aseesimees Enno Tamm; sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees on Merike Martinson, aseesimees Vilja Toomast; õiguskomisjoni esimees on Margarita Tšernogorova aseesimees Wesse Allik.

Volikogu istungil kinnitati ka volikogu esimehe töötasu ning aseesimeestele hüvitise suurus. Linnavolikogu esimehele Mihhail Kõlvartile makstakse töötasu, preemiad ja hüvitisi  vastavalt linnavolikogu määrusele ja tema töötasu suuruseks 5288 eurot.

Volikogu aseesimeestele makstava hüvitise suurus on volikogu otsuse kohaselt 2000 eurot kuus. Volikogu aseesimeesteks valiti eelmisel istungil Toivo Tootsen ja Mart Luik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: