Päästjad saates "Suud puhtaks": osade inimestega peab olema karm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvusringhäälingu uudisteportaali esmaspäevases otsesaates "Suud puhtaks" osalenud päästetöötajad tõdesid, et on inimesi, kes ei oska ohte hinnata ning kelle vastu aitab ainult karm sõna või lausa trahv.

"Osasid inimesi mõjutab paraku vaid representatiivne lause," ütles Lilleküla komando rühmapealik Gert Teder. Ta lisas,et on neid, kes on suitsuanduri maha müünud, et omale joomiseks pudeli odavat odekolonni osta.

Tederi sõnul on teatud seltskond inimestest, kes ei hooli endast, ega allu suunistele. "Paratamatult üritame nendeni oma sõnumit jõuga viia, aga seda võetakse ka invasioonina. Lihtne on nendega asju ajada, kes ise tunnevad ohutuse vastu huvi."

Tema sõnum päästetöötajana inimestele on: "Uskuge, mida teile räägitakse." Teder pidas silmas hoiatusi ja soovitusi, mis puudutavad küttekollete kui elektrisüsteemi korrasolekut ning kasvõi seda, et elektrikatkestuse puhuks võiks küünlad kodus olla.

Hüüru komando vabatahtlik päästja Sander Muhu märkis, et paljud elavad teadmisega, et minuga ei juhtu midagi. Ta lausus, et ennetustööd on vabatahtlikel teha üsna palju. "Käime vaatame üle suitsuandurid, küttekollete seisukorra. Kodus tunneme end enamasti kindlalt ega oska ohte märgata," sõnas Muhu.

Kolmapäevane "Suud puhtaks" võtab luubi alla Eesti kodude tuleohtuse. Mida teha tulesurmade vältimiseks? Kuidas saab olukorda parandada päästeamet? Mis rolli peaks teadlikuse kasvatamisel mängima omavalitsus ja mida saab ära teha kogukond?

ETV eetris on "Suud puhtaks" kolmapäeval, 15. novembril kell 20.45 ja kell 21.40.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: