Tallinna järgmise aasta eelarve kasvab 683 miljoni euroni

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus leppis esmaspäevasel kabinetiistungil põhimõtteliselt kokku, et linna tuleva aasta eelarve maht on 683 miljonit eurot ja selle üheks prioriteediks lapsed.

"Tegime traditsiooniliselt konservatiivse eelarve ehk kui eelarve tulud peaksid aasta jooksul paremini laekuma, on meil võimalus alati teha ka lisaeelarve," ütles linnapea Taavi Aas ERR-i uudisteportaalile. Eelarve avalikustatakse kolmapäeval pärast linnavalitsuse istungit.

Aasa sõnul on järgmise aasta eelarve prioriteet lapsed, kuna linn on võtnud enda kanda nii lasteaedade kui ka gümnaasiumide õpilaste toitlustamise kulud.

"Samuti suurendame lasteaedade investeeringuraha seniselt kuuelt miljonilt üheksale miljonile eurole," sõnas linnapea.

Laste kõrval on linna teiseks prioriteediks Aasa sõnul eakamad inimesed, kelle pensionilisa tõstetakse ning mis tähendab linnaeelarvest täiendavat ligi nelja miljonit eurot.

Suurematest 2018. aasta infrastruktuuriobjektidest tõi Aas välja Haabersti ristmiku, Reidi tee ja Gonsiori tänava ehitused ning Linnahalli projekteerimise.

Tallinna 2017. aasta eelarve maht oli 655 miljonit eurot. Sellele tehti juunis esimene lisaeelarve 21 miljoni ulatuses. Teise lisaeelarve tegi linn oktoobris, mille järel kujunes 2017. aasta lõplikuks eelarvenumbriks 676 550 938 eurot.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: