Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rail Balticu projekteerimishange on väljakuulutamisel

Lähinädalatel kuulutatakse välja Rail Balticu projekteerimishange. Kolme Balti riigi ühisprojekti rahastamine ei tohiks ohus olla.

Rail Balticu rajamiseks loodud kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail tegevjuht Baiba Rubesa ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Rail Baltic on Euroopa Liidu prioriteetne taristuprojekt ning selle rahastamisega EL-ist ei peaks probleeme tekkima.

Kõige olulisem on Rubesa sõnul see, et me ise ettevalmistustöödega graafikus püsiksime. Lähinädalatel kuulutatakse välja projekteerimishange ning võimalikel osalejatel on võimalik ettevõtte koduleheküljel projekteerimise põhialustega ka tutvuda.

"Me paneme selle aasta sees paika projekteerimise põhialused kogu raudtee ulatuses. Lähemate nädalate jooksul avalikustatakse esimeste lõikude projekteerimishanked - üks Eestis, üks Lätis, üks Leedus, et hankel osaleda. Eesti lõik on Pärnu ja Rapla vaheline. See sünnib järgmise mõne nädala sees," ütles Rubesa.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: