X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti majutusasutustes peatus oktoobris 271 000 sise- ja välisturisti

Reisijad Tallinna lennujaamas.
Reisijad Tallinna lennujaamas. Autor/allikas: ERR

Eesti majutusettevõtetes peatus tänavu oktoobris 271 000 sise- ja välisturisti ehk üks protsenti rohkem kui eelmise aasta samal kuul.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas oktoobris 166 000 välis- ja 105 000 siseturisti, teatas statistikaamet.

Välisturiste peatus majutusettevõtetes vähem kui mullu oktoobris, siseturiste oli viis protsenti enam.

Välisturistide arvu mõjutas enim Soome turistide arvu 13 protsenti vähenemine. Vähem turiste saabus ka Rootsist (-16%), Taanist (-14%) ja Norrast (-11%).

Samal ajal paljudest Euroopa Liidu riikidest, samuti Venemaalt ja Aasia riikidest tulnud turistide arv suurenes.

120 000 turisti ehk 73 protsenti majutusteenuseid kasutanud välisturistidest peatus Tallinna majutusettevõtetes.

Populaarsuselt järgmised sihtkohad olid Pärnu ja Tartu, kus peatus vastavalt kaheksa protsenti ja kuus protsenti majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest.

Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes peatus neli protsenti välisturistidest. 65 protsenti välisturistidest oli puhkusereisil ja 27 protsenti tööreisil, ülejäänutel oli Eesti külastamiseks muu põhjus.

39 protsenti majutusettevõtete klientidest olid siseturistid. Nendest 60 protsenti olid puhkuse- ja 26 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 28 protsenti, Pärnu ja Tartu maakonnas kummaski 14 protsenti ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Oktoobris pakkus teenust 1014 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 47 000 voodikohta. Täidetud oli 46 protsenti tubadest ja 35 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis oktoobris keskmiselt 38 eurot – kolm eurot rohkem kui aasta varem samal kuul. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 45, Tartu maakonnas 35, Ida-Viru maakonnas 30 ja Pärnu maakonnas 29 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: