Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Omanike keskliit plaanib Tallinna Vee vastu nõudeid koguma hakata

Lipp Tallinna Vee logoga.
Lipp Tallinna Vee logoga. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Omanike Keskliit on rahul riigikohtu otsusega, et Tallinna Vee teenushinnad alluvad üldistele hinnakujundusreeglitele ja konkurentsiameti järelvalvele, ning hakkab ilmselt ettevõtte vastu nõudeid koguma.

Omanike keskliidu esimehe Priidu Pärna sõnul on see liidule olnud kaheksa aastat kestnud protsess õigluse võidulepääsemiseks.

"Juba 2009. aastal pöördusime konkurentsiameti, Harju maavanema ja õiguskantsleri poole Tallinna Vee ebaõiglaselt kõrgete teenushindade allutamise osas üldistele konkurentsireeglitele ja saavutasime andmekaitse inspektsiooni abil ettevõtte ja Tallinna linna vaheliste kokkulepete avalikustamise, lisaks kogusime petitsioon.ee-s 33 733 allkirja monopolide ohjamise seaduseelnõu algatamiseks," rääkis Pärna.

Ta lisas, et omanike keskliit tutvub põhjalikult riigikohtu lahendiga ja otsustab siis, kas alustada omanike kahjunõuete koondamist.

Omanike keskliit on on suurim kinnisvaraomanikke koondav vabaühendus, kuhu kuulub 64 000 liiget.

Riigikohus leidis teisipäeval, et konkurentsiamet ei pea linna ja vee-ettevõtja vahel veeteenuse hindade osas kokkulepitut järgima. Samuti ei võimalda muudetud seadus enam hinna kindlaksmääramisel lähtuda linna kasutatud metoodikast.

Seetõttu ei saanud konkurentsiamet AS-i Tallinna Vesi hinnataotlust kooskõlastada ja õigustatud oli vee-ettevõtjale ettekirjutuse tegemine hinna seadusega kooskõlla viimiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: