Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nõueteks miljoneid eraldanud Tallinna Vesi pole taotlusi saanud

Kuigi Tallinna Vesi moodustas eelmisel aastal 17,5 miljoni euro suuruse provisjoni võimalike nõuete katteks, pole sellest sentigi veel käiku läinud.

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas sel nädalal mitte menetleda Tallinna Vee kaebust Eesti riigiga peetud tariifivaidluse ja riigikohtu otsuse suhtes.

Kaebus on seotud tariifivaidlusega, mille osas langetas riigikohus lõpliku, veefirma jaoks ebasoodsa otsuse mullu 12. detsembril.

Juba pärast riigikohtu otsust teatas konkurentsiamet, et nüüd on tarbijail võimalik vee-ettevõttele nõudeid esitada. Ka omanike keskliit teatas toona, et asub nõudeid koguma.

Tallinna Vesi kinnitas ERR-ile, et tänase seisuga pole ettevõte ühtki nõuet saanud.

Tallinna Vesi möönab, et riigikohtu otsus oli lõplik, mistõttu esitati konkurentsiametile tariifitaotlus juba tänavu veebruaris, mille kinnitamise protsess jätkuvalt kestab.

"Kuni uue tariifi kinnitamiseni kehtib senine, külmutatud tariif ja enne uue vee hinna kinnitamist on ennatlik rääkida mistahes kompensatsioonist tarbijatele," ütles ettevõtte kommunikatsioonijuht Eliis Vennik.

Konkurentsiameti juht Märt Ots ütles ERR-ile, et tariifitaotluse kinnitamist on takistanud põhjalik analüüs. Vahepeal on ka ettevõte esitanud täiendavaid andmeid.

"Loodan, et lähiajal saame otsuse teha. Kahjuks ei saa täpsemaid andmeid anda, sest tegu on börisettevõttega ja nemad teevad teate, kui otsus on tulnud," märkis Ots.

Otsa sõnul ei takista see nõuete esitamist. Ta pakkus, et peamine takistav asjaolu on selles, et üksikult võttes on nõuete summa, sellega kaasnevad advokaadi- ja kohtukulud küllap suured.

Omanike keskliidu juht Priidu Pärna ütles, et mittetulundusühing on seni olnud äraootaval seisukohal.

"Me soovime nõudeid koguda ja need Tallinna Veele esitada, kuid omanike keskliidu volikogu otsus oli, et ootame ja vaatame, mis seisukohale jõuab konkurentsiamet Tallinna Veele uusi hindu kehtestades," rääkis Pärna.

"Kahetsusväärselt on konkurentsiameti otsus veninud. Kui uus hinnakiri on allapoole seda, mida Tallinna Vesi on klientidelt nõudud, hakkame tagasinõuet kokku panema," lubas ta.

Pärna lisas, et nõudeid ei ole seni aktiivselt kogutud, kuid mitmed suurtarbijad on selle vastu huvi üles näidanud. "Kindlasti huvi nende esitamise vastu on, aga oleme ooteasendisl."

Märt Ots ütles, et alates 2011. aastast on Tallinna Vesi võtnud klientidelt umbes 70 miljonit eurot rohkem kui olnuks põhjendatud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: