Sillamäe politsei ja päästeameti hoone arhitektuurivõistluse võitis Kuu OÜ ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võidutöö
Võidutöö Autor/allikas: RKAS

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koos siseministeeriumi, päästeameti ning politsei- ja piirivalveametiga (PPA) kuulutas Sillamäe PPA ja päästeameti tulevase ühishoone arhitektuurivõistluse võitjaks Kuu OÜ.

Arhitektuurivõistluse 2. ja 3. etapis osales kolm ideekavandit, mille hulgast tunnistati parimaks Kuu OÜ ideelahendus "PAPPA". Konkursi võitnud ideekavandi "PAPPA" autorid on arhitektuuribüroo arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla.

Arhitektuurivõistluse ideekonkursi žürii hinnangul on võidutöö kõige veenvama lahendusega, ruumide planeering on politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti tööks parima funktsionaalsuse ja logistikaga.

Hoone on rahuliku välisilmega, samas esinduslik ning kandepostid kasvavad orgaaniliselt välja õhuliseks piirdeaiaks. Võistlustöödest on võidutöö parima energiatõhususe näitajatega töö.

Arhitektuurivõistluse ideekonkursi žüriisse kuulusid RKAS-i arendusdirektor Timo Aarmaa, siseministeeriumi varahaldusosakonna juhataja asetäitja halduse alal Jüri Triletski ning Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Raivo Puusepp ja Tiit Sild. Ekspertidena osalesid žüriis päästeameti ekspert Raivo Stepanov ning PPA kinnisvara peaspetsialist Esko Suharov.

Teist ja kolmandat kohta jäid võrdselt jagama ideekavandid "PUNANE" (autorid: Andres Lember ja Jaak Huimerind arhitektuuribüroost Studio Paralleel) ja "Sillamäe Passioon" (autor Kaur Talpsep arhitektuuribüroost Kauss Arhitektuur OÜ).

Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 17 000 eurot, millest esikoha preemia on 7000 eurot ning teine ja kolmas koht mõlemad 5000 eurot.

Järgmisena on kavas Sillamäe hoone projekteerimiseks korraldatav hankemenetlus ning selleks korraldab RKAS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse järgnevate projektistaadiumite koostamiseks arhitektuurivõistluse võitjaga.

Projekteerimiseks on kavandatud kuni 102 375 eurot ilma käibemaksuta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: