Jõulukaardid jõuavad kohale ka siis, kui ümbrikule on märgitud vana aadress ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Haldusreformi tulemusel muutunud aadressid tekitavad segadust jõulukaartide saatmisel. Kuigi muutunud on ligi 200 000 koha-aadressi, jõuab Omniva kinnitusel saadetis kohale ka siis, kui ümbrikul on sihtnumber ja vana aadress, sest sihtnumbrid esialgu ei muutu.

Reedel Omniva pakikullerina tegutsenud juhatuse liige Ansi Arumeel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et praegu abistavad kõik Omniva töötajad jõudumööda pakkide kohaleviimisel. Niisamuti loodab Omniva õigeks ajaks kohale toimetada ka posti pandud pühadesoovid ja kirjad, kuigi aadress ümbrikul ei pruugi olla päris õige.

"Kui kirjal on sihtnumber peal, siis me viime kirja kohale isegi siis, kui aadress ei ole haldusreformi järgi õige," ütles Arumeel.

Uute aadressidega tuleb veel harjuda. Kui küla liitus haldusreformi käigus linnaga, tuleb märkida nii linn kui ka küla ja maakond. Muutunud on ka maakondade piir.

Linnasiseste linnade uutes ametlikes aadressides kordub sõna "linn" kaks korda. Näiteks Järva maakond, Paide linn, Paide linn ja siis tänav ja maja number.

Saare- ja Võrumaal muutusid ka külade nimed, sest omavalitsuses ei tohi olla mitut samanimelist küla.

Aadressi saab igaüks üle vaadata Maa-ameti kodulehelt.

Jõulukaart peaks kohale jõudma ka siis, kui sihtnumbergi unus märkida.

"Meie kirjakandjad ja kandekeskus üle Eesti tegelikult teavad neid aadresse ja aadressimuutusi. Võib juhtuda, et siis läheb veidi kauem, aga me ikkagi katsume need kohale viia," kinnitas Arumeel.

Tema sõnul on edaspidi kavas muuta ka sihtnumbreid, kuid need muutuvad järk-järgult ning sellest muudatusest antakse varem teada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: