Omniva võtab tühjalt seisvad kirjakastid maha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Omniva uuringu kohaselt seisab suur osa kirjakastidest tühjalt või on alakasutatud. Seetõttu alustas ettevõte kulude kokkuhoidmiseks Kagu-Eestis projektiga, mille käigus paigutatakse kirjakastid ümber või võetakse üldse maha.

Kagu-Eesti kolmes maakonnas - Põlva-, Võru- ja Valgamaal - on kokku 401 oranži Omniva kirjakasti, millest 189 on vähese kasutusega ning 143 seisab pidevalt tühjana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Omniva tõdeb, et praegune kirjakastide süsteem on ajale jalgu jäänud.

"Selle tõttu ongi võetud ette kirjakastide võrgustiku korrastamise plaan, et leida kirjakastidele sobivamaid asukohti," selgitas Omniva postilogistika osakonna juht Mait Mikker.

Selle, kus ja kui palju peaks edaspidi kirjakaste olema, kavatseb Omniva selgitada välja koostöös kohalike omavalitsustega.

"Mul on väga hea meel, et Omniva on dialoogis vallaga ja 31. jaanuarini ootame inimestelt arvamusi, kus kohas need kastid võiks olla ja missuguseid üldse ei kasutata," rääkis Rõuge vallavolikogu esimees Aigar Kalk.

Tema loodab, et ehk muutub peale võrgu korrastamist ka kojukanne kiiremaks. "Viis või kümme kilomeetrit kuhugi kirjakasti juurde sõita, mis on täiesti tühi, annab ehk võimaluse korraldada postikannet kiiremini," sõnas ta.

Kagu-Eestist alguse saanud projektiga liigutakse Omniva sõnul maakonna kaupa edasi ning hiljemalt käesoleva aasta märtsiks loodetakse kirjakastide võrgustik üle Eesti ära korrastada.

Eestis on praegu kokku ligi 2500 kirjakasti. Neist umbes 1600 kirjakasti ei jõua kuus tavaliselt ühtegi kirja. Umbes 1200 kirjakasti pannakse kuu jooksul kuni viis kirja. Vaid ligi 350 kirjakasti on sellised, kuhu postitatakse sada või rohkem kirja kuus.

Omniva ja konkurentsiamet on jõudnud arvamusele, et kirjateenuse kättesaadavuse tagamiseks oleks Eestis vaja 1845 kirjakasti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: