Ajaleht: pealinnast töökohtade väljaviimine on osalt silmamoondus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigihalduse minister Jaak Aab.
Riigihalduse minister Jaak Aab. Autor/allikas: ERR

Ajaleht Põhjarannik kirjeldab konkreetseid näiteid, kus pealinnast töökohtade väljaviimine tähendab tegelikult seda, et aastaid Jõhvis töötanud, ent ametkonna Tallinna peakontoris kirjas olnud inimene märgitakse ühel päeval maakondlikus allüksuses kirjas olevaks.

Ida-Virumaale lubas valitsus detsembri alguses avaldatud plaanis üle viia ligemale 250 töökohta, nimetades ka konkreetseid asutusi-ametkondi ja arve. Näiteks keskkonnainspektsioon pidi valitsuse plaani kohaselt Jõhvi Ida-Virumaa büroosse saama juurde ühe töökoha, kirjutab ajaleht.

Tegelikult läheb nii, et uurija, kes juba hulga aastaid Jõhvis töötab, ent paberite järgi Tallinna kontoris uurimisosakonnas kirjas on, hakkab edaspidi olema Ida-Virumaa büroo nimekirjas. Ehk siis “töökoht viiakse Tallinnast üle maakonda”, mis siis, et ainult paberil − linnukese saab kirja ikka.

Küsimusi tekitas ajalehele ka töötukassa Jõhvi ja Narva büroosse pealinnast üle toodavate töökohtade arv: vastavalt 17 ja 11.

“Need töökohad on meie struktuuris juba tükk aega olemas ega ole kunagi Tallinnas olnudki,” ütles töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk. “Viimasel kahel aastal − alates tööhõivereformi algusest − oleme samm-sammult juhtumikorraldajaid juurde võtnud. Mõned kohad on veel täitmata. Sinna hakkame inimesi otsima vastavalt sellele, kuidas kliente juurde tuleb.”

Riigihalduse ministrilt Jaak Aabilt ei õnnestunud ajalehel kommentaari saada.

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: