Saarlasi ei rahulda vaid kümme riigi loodavat töökohta

Madis Kallas
Madis Kallas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Saaremaa vallavanem Madis Kallas pööras riigihalduse ministri tähelepanu sellele, et riigiasutuste töökohtade pealinnast väljaviimise plaanis nähakse Saaremaale ette vaid kümme töökohta.

Kui plaan on viia regioonidesse tuhat töötajat, siis Saaremaale pakutavad kümme töökohta ei täida kindlasti seatud eesmärki, kirjutas Madis Kallas Jaak Aabile.

"Vajame vähemalt 40 töökohta, arvestades seda, et Saaremaal on viimastel aastatel riigiametites toimunud hulgaliselt koondamisi, lisaks on täies koosseisus viidud Tallinnas PPA merevalvekeskus ning kaotatud riigiarhiivi Kuressaare osakond," märkis Kallas.

Unustada ei tohi Kallase sõnul sedagi, et seoses Sõmera erihooldekodu sulgemisega kaotab Saaremaal töö veel üle saja inimese.

Saaremaa eripärast tingituna tuleks vallavanema hinnangul läheneda riigi töökohtade võimalikule loomisele teismoodi. Täiesti ühe valdkonna või ameti regiooni toomine oleks varasema kogemuse põhjal ebaefektiivne.

Pigem võiks Saaremaale tuua mõne ameti väiksema struktuuriüksuse, osakonna või mõned töökohad kaugtööna, pakkus Kallas.

Nii näiteks võiks vallavanema arvates kaaluda tuua Saaremaale vähemalt osa veeteede ametist, mis paikneb praegu Tallinnas kahel kinnistul Koplis ja Lasnamäel. Kallas pakkus välja, et Saaremaal võiks edaspidi olla näiteks osa töökohti veeteede ameti navigatsioonimärgistuse osakonnas ja hüdrografiaosakonnast.

Minister Aab vastas Kallasele, et kirjeldatud olukord Saaremaal on üsna sarnane mitmete teiste maakondadega. Riigipalgaliste töökohtade arv tervikuna on olnud viimastel aastatel languses.

Valitsus ei ole Aabi kinnitusel ministeeriumidele ja asutustele sobivaid asukohti ette kirjutanud, vaid lähtunud asutuste endi parimast teadmisest. Asutused on arvestanud oma töö eripäradega, klientidega, piirkondade võimalustega ning sobivate töötajate leidmise potentsiaaliga.

"Kahjuks on ministeeriumide üleselt tulnud kokku ettepanekuid ainult 10 töökoha viimiseks Saaremaale. Teie poolt pakutud eesmärk 40 töökohta Saaremaale on pikemas perspektiivis saavutatav, kuid nõuab koostööd ja kokkuleppeid teiste ministeeriumidega," vastas Aab ja kinnitas, et tegeb töökohtade väljaviimise teemaga edasi ning püüame leida täiendavaid võimalusi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: