Urmas Sukles välistas riigikogu valimistel kandideerimise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Sukles ja Jaanus Karilaid.
Urmas Sukles ja Jaanus Karilaid. Autor/allikas: Foto: Juhan Hepner / ERR

Haapsalu parteitu linnapea Urmas Sukles ütles, et ei kavatse 2019. riigikogu valimistel kandideerida. Samuti ütles ta, et ei plaani lähiajal ühegi erakonnaga liituda.

ERR küsis Sukleselt, kas ta on juba mõelnud ka oma tegevuse üle 2019. riigikogu valimistel.

"Niipalju olen mõelnud, et ma kindlasti ei kandideeri," vastas Sukles.

"Ma ei tea. Ma korra siin kandideerisin ja ma nägin, et riigikogusse saada on peaaegu võimatu, kui sa ei ole partei kõrgetes sfäärides tegutsev. Ma sain oma kogemuse kätte ja vaadates ka, mis praegu riigikogus toimub, siis ma arvan, et see tee ei ole minu jaoks," selgitas Sukles.

Ei kavatse Keskerakonnaga veel liituda

Suklese sõnul ei kavatse ta ka Keskerakonnaga liituda, kellega Haapsalus koostöö väga hästi sujub.

"Mul on Reformierakonnast väljaheitmise haavad on veel liiga värsked, et mõelda uute parteide peale. /.../ Ma olen ikkagi kohalik munitsipaalpoliitik, mul sellised suuremad ambitsioonid täna küll puuduvad," lausus Sukles.

Haapsalu volikogu esimees ja Läänemaa piirkonna esimees Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et Suklesega on liitumisest räägitud.

"Me oleme arutanud sel teemal, aga oleme mõlemad leidnud, et tänane kooslus sellisel viisil, et tema esindab valimisliitu HaRi ja mina olen erakonnas, et tänane selline poliitiline kooslus on linnale parim. Tulevikus ei saa seda välistada," ütles Karilaid.

Sukles ütles samuti, et tulevikus ei välista ta mõne parteiga liitumist. "Tulevikus ma kindlasti ei välista midagi. Ei Keskerakonnaga liitumist, kes seal veel on - sotsid ja Isamaaliit ja... Noh Reformierakonnaga on natuke keeruline. Aga mine tea, eks vaatame, kuidas seal... Aga täna ma ei mõtle selle peale," rääkis Sukles.

Oma poliitilise tuleviku kohta ütles Sukles, et vaatab seda aasta korraga. "Praegu on esimene aasta alles järgnevast valimisperioodist käimas. Ühendame siin Haapsalut ja Ridala valda, nii et tööd on päris palju. Elame aasta korraga," sõnas Sukles.

Paljud keskerakondlased rõõmustaks Suklese liitumise üle

Küsimuse Suklese liitumisest Keskerakonnaga tõstatas eelmisel nädalal ajalehe Läänlane ajakirjanik Ivar Soopan, kes juhtis tähelepanu, et Keskerakond korraldab 23. jaanuaril Haapsalu kultuurikeskuses konverentsi, kus laudkondade kaupa arutatakse Eesti tuleviku üle ja ühte laudkonda juhib ka eelmisel aastal Reformierakonnast välja arvatud linnapea Urmas Sukles.

Selleks küsimuseks annab alust ka Suklese väga hästi sujuv koostöö Keskerakonnaga. Seda kinnitab ka Jaanus Karilaid. "Me oleme kaheksa aastat juba koostööd teinud. Temaga on selline poliitiline fenomen, mida esineb Eesti poliitilises kultuuris väga vähe. Kõik, mida kokku lepid, see tehakse ka ära. Tavaliselt poliitikas peab 25 või 30 korda üle rääkima. Urmasega on nõndaviisi, et kui me ühe korra räägime teineteisele midagi, siis asi läheb kohe töösse, kokkulepetest hoitakse kinni," rääkis Karilaid.

"Kui Urmas Suklesel on soovi astuda Keskerakonda, siis on Keskerakonnas väga palju inimesi, kes selle üle rõõmustaksid," ütles Karilaid.

Haapsalus on koalitsioonis Suklese valimisliit HaRi ning Keskerakond.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: