Riigikogu valimistel jääb Reformierakond Läänemaal mitme tugeva kandidaadita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles rahvusringhäälingule, et ta ei kandideeri järgmisel aastal toimuvatel riigikogu valimistel. Sukles pole aga ainus tuntud Läänemaa poliitik, kes riigikokku ei kandideeri. Kolmes riigikogu koosseisus olnud reformierakondlane Lauri Luik ei pürgi samuti enam parlamenti.

2015. aastal kogus Urmas Sukles Reformierakonnale riigikogu valimistel 661 häält, kuid parlamenti ei pääsenud. Reformierakond viskas Suklese mullu oma ridadest välja, sest Haapsalu linnapea läks kohalikele valimistele valimisliidu HaRi nimekirjas. Sukles võitis kohalikud valimised ja on Haapsalus koalitsioonis Keskerakonnaga. Parlamenti ta uuesti aga ei kandideeri.

Suklese koalitsioonipartner, Haapsalu linnavolikogu esimees ja riigikogu liige keskerakondlane Jaanus Karilaid kandideerib parlamenti. Karilaid ütles, et Suklesega oli põgusalt juttu sellest, et ka linnapea koguks hääli Keskerakonna nimekirjas.

"Urmasele tegin ettepaneku, et kas tahad ise tulla parlamenti kätt proovima, et ma võin siis tulla linnapeaks, aga Urmas ütles, et ta on pühendunud linnapea ametile ja ta ühe korra proovis kandideerida ja seekord ta keskendub sellele tugevale mandaadile, mis kohalikel valimistel talle valijad andsid," rääkis Karilaid.

Riigikogu valimistel ei plaani uuesti kandideerida praegu parlamendis olev reformierakondlane ja Haapsalu linnavolikogu opositsiooniliige Lauri Luik, kes on olnud poliitikas juba 20 aastat ja kuulunud kolme riigikogu koosseisu.

"Sellest tulenevalt ka mõte vahepeal elu natuke teise külje alt kogeda, oma erialal IT sektoris mõnda aega tegutseda. Kindlasti annab erasektoris töötamine kogemuse, mida saab tulevikus ka poliitikas taaskord kasutada. Ma arvan, et see on nii Eestile kui ka mulle endale igatpidi kasulik," märkis Luik.

Luik ütles, et plaanib jätkata Haapsalu linnavolikogu ja ka Eesti Koolispordi Liidu tegevuses ning ei välista kaugemas tulevikus ka üleriigilisse poliitikasse naasmist. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil 2019.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: