Pildid: peaminister Ratas Davosi majandusfoorumil

{{1516867500000 | amCalendar}}

Maailma Majandusfoorumi iga-aastane tippkohtumine toob traditsiooniliselt Šveitsi Davosi mägikuurordisse kokku rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud, et arutada maailma ees seisvaid suuri väljakutseid ning otsida viise nende lahendamiseks. Foorumil osaleb ka Eesti peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratas kõneles neljapäeval Davosis maailma majandusfoorumi aastakoosolekul liidritele Eesti digiühiskonna, digitaalse identiteedi ja sellega seoses e-residentsuse arendamisest.

"Digiidentiteet on digimajanduse üks nurgakividest. Seda kinnitasid Davosis nii riikide kui ka rahvusvaheliste majandusorganisatsioonide ja suurkorporatsioonide juhid. Eesti on ehitanud 20 aastat digiühiskonda ja arendanud e-teenuseid, mis tuginevad digitaalsele identiteedile. Just selle poolest torkame teiste riikide seast silma ning meilt oodatakse lahendusi, kaasarääkimist uue põlvkonna digitaalse identiteedi arendamisel," märkis Ratas.

Ta rõhutas, et digiühiskonda saab rajada vaid avatuse ja usaldusega ning selleks peavad e-teenused olema turvalised ja andmete töötlemine käima kindlate reeglite järgi.

"Eesti on seadusandluses palju ära teinud, oleme paindlikud, kiired ja vaatame tulevikku. See on jäänud silma paljudele maailma suurkorporatsioonidele nagu ABB, Telia ja Royal Philips, kes tunnevad huvi koostöö vastu uuenduslikes valdkondades nagu digimeditsiin või tehisintellekt. Aga ka näiteks Jaapanis iduettevõtete arvukusega silma torkav Fukuoka linn otsib koostöökohti Eesti start-up kogukonnaga," rääkis peaminister.

"Loodan, et Davosi kohtumistest sünnivad reaalsed ärikontaktid, mis toovad Eestisse juurde välisinvestoreid ja avavad Eesti ettevõtetele uksi välismaal," lisas ta.

Ratas osaleb Davosis Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtub nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega, teiste seas Telia Company, Carlsberg A/S, ABB, Royal Philips, Alibaba, AT&T ja Mitsubishi Motors juhtidega.

Lisaks pakub Davos võimalust kohtuda silmast silma riigi- ja valitsusjuhtidega. Ratas kohtus pikemalt Armeenia, Kõrgõzstani ja Tšehhi kolleegiga.

Jüri Ratas ning Andrew ja Sylvia Thompson, kes on Ratase sõnul tugevalt digiusku estofiilid. Nad on aidanud Kistler-Ritso Eesti sihtasutuse kaudu ehitada ja ülalpidada Okupatsioonide muuseumi. Autor: Jüri Ratas Facebook

Kolmapäeval Davosi jõudnud Ratas kirjutab sotsiaalmeedias, et juba esimene õhtu oli täis huvitavaid ja väga eripalgelisi kohtumisi nii digiusku estofiilide, suurkorporatsioonide esimeeste kui ametikaaslastest valitsusjuhtidega.

Kohtumisel Telia korporatsiooni juhi Johan Dennelindiga tegi Jüri Ratas usinalt märkmeid. Autor: Jüri Ratase Facebook

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: